Mandoulides Computer Epathlon & Hackathlon, 21/01/2017

Στο πλαίσιο του Εκπαιδευτικού Προγράμματος Art & Science Days, τα Εκπαιδευτήρια διοργανώνουν και φέτος το επιτυχημένο πρόγραμμα Mandoulides Computer Epathlon & Hackathlon.

Το πρόγραμμα θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 21 Ιανουαρίου 2017 στις εγκαταστάσεις του Γυμνασίου/Λυκείου και θα διαρκέσει από τις 10:00 έως τις 14:00. Απευθύνεται σε μαθητές της Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄ Δημοτικού και Α΄ Γυμνασίου όλων των σχολείων της πόλης και προσφέρεται ΔΩΡΕΑΝ.

Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να προσεγγίσουν βιωματικά τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές και να ασχοληθούν ιδιαίτερα με τους παρακάτω τομείς:

• Γνωριμία με τα λογισμικά σχεδίασης (CAD) και τους τρισδιάστατους εκτυπωτές.
  • Προστασία ψηφιακών δεδομένων μέσα από ένα παιχνίδι επίλυσης γρίφων.

Η μετακίνηση των μαθητών προς και από τα Εκπαιδευτήρια θα γίνει με ευθύνη των γονέων.

Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα Mandoulides Computer Epathlon & Hackathlon θα βρείτε εδώ.

Η δήλωση συμμετοχής υποβάλλεται ηλεκτρονικά έως και την Πέμπτη, 19 Ιανουαρίου 2017, πατώντας εδώ.