Εξετάσεις Υποτροφιών Α΄ Γυμνασίου 2017 - 2018

Οι εξετάσεις για τις υποτροφίες της Α΄ τάξης Γυμνασίου θα γίνουν την Κυριακή, 14 Μαΐου 2017 και ώρα 09:00 στις κτιριακές εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου (12ο χλμ. ΕΟ Θεσσαλονίκης - Ν. Μουδανιών). Δηλώσεις συμμετοχής και βιογραφικά υποψηφίων γίνονται δεκτά έως τη Δευτέρα, 8 Μαΐου 2017, στη γραμματεία του Γυμνασίου και του Δημοτικού και ηλεκτρονικά στην παρακάτω φόρμα:

Δήλωση
Συμμετοχής

Γνωριμία με τις Εξετάσεις Υποτροφιών:
Στο πλαίσιο των εξετάσεων υποτροφιών, την Κυριακή, 5 Μαρτίου 2017 και ώρα 09:30 - 13:00, τα Εκπαιδευτήρια προσκαλούν τους υποψήφιους μαθητές στις εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου, για να:

• Ενημερωθούν για το πρόγραμμα υποτροφιών.
  • Ασχοληθούν με θέματα προηγούμενων ετών με την καθοδήγηση εκπαιδευτικών αντίστοιχων ειδικοτήτων.
  • Ξεναγηθούν στους χώρους των Εκπαιδευτηρίων.

Όσοι μαθητές επιθυμούν να συμμετάσχουν θα πρέπει να συμπληρώσουν την παρακάτω φόρμα:

Γνωριμία με τις
Εξετάσεις Υποτροφιών

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.