Διακρίσεις στο 16ο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Ανατολικής Θεσσαλονίκης

Την Κυριακή, 12 Μαρτίου οι μαθητές Μ. Τριανταφυλλίδης (Β΄ Γυμνασίου) και Μ. Μπατζόλη (Α΄ Γυμνασίου) κατέκτησαν ο καθένας το χρυσό μετάλλιο στις κατηγορίες τους στο 16o Ανοικτό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού Μαθητών - Μαθητριών Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Ανατολικής Θεσσαλονίκης, που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων Βασιλειάδη.

IMG_5635_web

Οι μαθητές αυτοί, όπως και οι Α. Νταβιντεάνου (Β΄ Γυμνασίου), και Α. - Θ. Μπίλλας (Γ΄ Γυμνασίου) που επίσης διαγωνίστηκαν στο ίδιο πρωτάθλημα και κατέλαβαν την 9η και 5η θέση αντίστοιχα στις κατηγορίες τους, κέρδισαν το δικαίωμα να συμμετάσχουν και στο 16o Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού Μαθητών - Μαθητριών Νομών Θεσσαλονίκης - Χαλκιδικής. Το πρωτάθλημα αυτό, που αποτελεί την τελική φάση των Ατομικών Μαθητικών Πρωταθλημάτων Σκακιού, θα πραγματοποιηθεί στις 18 και 19 Μαρτίου 2017.