4η θέση στον διαγωνισμό της Πανελλήνιας Ένωσης Forensics

Εξαιρετικές διακρίσεις απέσπασαν οι μαθητές του Γυμνασίου - Λυκείου  στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Έντεχνου και Ρητορικού Λόγου στα αγγλικά (Forensics), που πραγματοποιήθηκε στο Κολέγιο Ανατόλια, από τις 16 - 19/03/2017, κατακτώντας  την 4η  θέση.

Την 1η θέση κατέκτησε το ΗΑΕF - Koλέγιο Αθηνών, τη 2η θέση το St. Catherine’s British School και την 3η θέση το St. Lawrence College.

Στη  διοργάνωση  συμμετείχαν περίπου 450 μαθητές από 21 αγγλόφωνα και ελληνόφωνα, ιδιωτικά και δημόσια σχολεία από την Αθήνα, και τη Θεσσαλονίκη:
American Community Schools ACS, Koλέγιο Aνατόλια,   Αρσάκεια - Τοσίτσεια Σχολεία Αθήνας, Αρσάκειο  Θεσσαλονίκης, Εκπαιδευτήρια Γείτονα, Εκπαιδευτική Αναγέννηση, Εκπαιδευτήρια Ι. - Μ. Παναγιωτόπουλου, Εκπαιδευτήρια Καίσαρη,  Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη, Ιόνιος Σχολή, 1o Λύκειο Μυγδονίας Ωραιοκάστρου, Σχολή Μωραΐτη,  Νέα Γενιά Ζηρίδη, Ριζάρειος Εκλησιαστική Σχολή, Byron College, Campion, HAEF - Κολέγιο Αθηνών - Ψυχικού, Pierce - Τhe American College of Greece, Pinewood - American International School of Thessaloniki, St. Catherine’s British School, St. Lawrence College.

Οι διακρίσεις που απέσπασαν οι μαθητές μας ήταν οι εξής:
Φιναλίστ:

• Ι. Λιάκου (Β΄Λυκείου): Impromptu Speaking - Αυθόρμητος Λόγος
  • Θ. Φεσατίδου (Α’ Λυκείου): Οral Ιnterpretation of Literature - Comic (Aφήγηση Κωμικού Λογοτεχνικού Κειμένου)
  • Κ. Αθανασόπουλος (Β΄Λυκείου) - Θ. Φεσατίδου (Α΄Λυκείου):  Duet Acting Dramatic (Δραματικό Ντουέτο)
  • Φ. Πεντούση (Β΄Λυκείου)  -  Α. Τζημουράκα  (Α΄Λυκείου):  Duet Acting Dramatic (Δραματικό Ντουέτο)