Πρόκριση μαθητών των Εκπαιδευτηρίων στον τελικό διαγωνισμό για την «Καλύτερη Εικονική Επιχείρηση 2017»

Η ομάδα των μαθητών της  Α΄ Λυκείου, μετά την πετυχημένη συμμετοχή της  στην εμπορική έκθεση Θεσσαλονίκης Trade Fair 2017 ΣΕΝ/JA Greece και την παρουσίαση ενός ολοκληρωμένου Bussines Plan της επιχείρησης , «My Education», που δημιούργησαν, προκρίθηκε στις 10 μαθητικές ομάδες του προγράμματος «Εικονική Επιχείρηση»  για να διαγωνιστούν στον τελικό πανελλαδικό διαγωνισμό για την «Καλύτερη Εικονική Επιχείρηση 2017» που θα διεξαχθεί στις 28 Απριλίου 2017, στην αίθουσα Ιφιγένεια, «ΘΕΑΤΡΟΝ», στο Κέντρο Πολιτισμού «Ελληνικός Κόσμος».

Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές: Π. Ανδρεάδης, Γ. Δημητρίου, Α. Ιωσηφίδου, Α. Κεραμέως, Ε. Κολυμπιανάκη, Δ. Κυριακίδης, Β. Μανδαλιανού, Δ. Μεσοχωρίτη, Γ. Μιχαηλίδης, Α. Μπουρούτη, Κ. Παπαναστασίου, Χ. Πατσιά, Α. Σαμαρά, Ν. Συμεωνίδου, Β. Τριανταφύλλου, Π. Χαλιμούρδας, Ν. Χρυσικός.

Η εφημερίδα "ΗΜΕΡΗΣΙΑ" δημοσίευσε άρθρο για τον διαγωνισμό και τις ομάδες που διακρίθηκαν στην τελική φάση.

Δείτε εδώ
ολόκληρη