Μαθητές των Εκπαιδευτηρίων Στελεχώνουν τις Εθνικές Ομάδες Μαθηματικών

Συγχαίρουμε τους μαθητές:

• Β. Γεωργιάδη (Γ΄ Λυκείου) και
  • Ρ. Τσιάμη (Β΄ Λυκείου)
    που επιλέχθηκαν να στελεχώσουν την Εθνική Ομάδα, η οποία θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στην 58η Διεθνή Ολυμπιάδα Μαθηματικών (IMO) που θα πραγματοποιηθεί στo Ρίο Ντε Τζανέιρο (Ιούλιος 2017) και στην 34η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών (BMO) που θα πραγματοποιηθεί στην Πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της Μακεδονίας (Μάιος 2017).
  • Θ. Χάρη (Γ΄ Λυκείου)
    που επιλέχθηκε να στελεχώσει την αναπληρωματική Εθνική Oμάδα και θα διαγωνιστεί στα ίδια θέματα του διαγωνισμού της Βαλκανικής Ολυμπιάδας Μαθηματικών στην Αθήνα, την ίδια ημέρα και ώρα με τους συμμετέχοντες επισήμως στον διαγωνισμό.
  • Σ. Μάστορη (Γ΄ Γυμνασίου)
    που επιλέχθηκε να στελεχώσει την Εθνική Ομάδα, η οποία θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στην 21η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών Νέων (JBMO) που θα διεξαχθεί στη Βουλγαρία (Μάιος 2017).

Δείτε τα αποτελέσματα για την
34η Βαλκανική Ολυμπιάδα
Μαθηματικών (BMO) εδώ

Δείτε τα αποτελέσματα για την