Πρόκριση μαθητών στο Camp πληροφορικής

Οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη έχουν παράδοση στις διακρίσεις σε διαγωνισμούς Πληροφορικής τόσο σε πανελλήνιο επίπεδο, όσο και στις Βαλκανικές και Παγκόσμιες Ολυμπιάδες Πληροφορικής.

Έτσι και φέτος οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων, πήραν μέρος στον 29ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής, όπου συμμετέχουν μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου από όλη την Ελλάδα και στην Τελική Φάση πέρασαν συνολικά 4 μαθητές των Εκπαιδευτηρίων μας. Οι επιτυχόντες μαθητές θα συμμετέχουν στο CAMP όπου θα διεκδικήσουν μία θέση για τη συγκρότηση της Εθνικής Ομάδας Πληροφορικής.

Τα ονόματα των επιτυχόντων φαίνονται παρακάτω:

Επιτυχόντες Γυμνασίου:
1. Σ. Μάστορης

Επιτυχόντες Λυκείου:
1. Ο. Πλοιαρίδης
2. Θ. Χάρης
3. Π. Χαλιμούρδας

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για την διάκρισή τους  καθώς προκρίθηκαν για να συμμετέχουν στο CAMP προετοιμασίας και τους ευχόμαστε καλή προετοιμασία για την στελέχωση της Εθνικής Ομάδας Πληροφορικής.