Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα "Δάσος: Το πράσινο εργοστάσιο"

Με βάση τη θεματική ενότητα "Περιβάλλον", οι μαθητές των Beatles είχαν την ευκαιρία να βιώσουν τη ζωή στο δάσος με έναν διαφορετικό και δημιουργικό τρόπο συμμετέχοντας στο καινοτόμο εκπαιδευτικό πρόγραμμα: "Δάσος: Το Πράσινο Εργοστάσιο", που οργανώθηκε από την επιστημονική ομάδα " Μικροί Ήρωες ".

Τα παιδιά επισκέφθηκαν το Σέιχ Σου, όπου έμαθαν για την αξία του δάσους και τη συμβολή του στην ποιότητα της ζωής μας. Οι μικροί μαθητές μας εξάσκησαν τις δεξιότητές τους στον προσανατολισμό χρησιμοποιώντας πυξίδες, ανακάλυψαν τα μυστικά επιβίωσης στο δάσος και χρησιμοποίησαν τις ικανότητές τους για να χτίσουν μια καλύβα και φωλιές για μικρά πουλιά.

Ταυτόχρονα, τα παιδιά εξερεύνησαν τις ομορφιές του δάσους μέσα από ένα συναρπαστικό κυνήγι θησαυρού και ένα παιχνίδι μέσα σε αυτό.