Πανεπιστήμια Εσωτερικού και Εξωτερικού

Επιτυχίες σε ΑΕΙ

Οι τάξεις των αποφοίτων έχουν 100% ποσοστό επιτυχίας στις ιδιαίτερα ανταγωνιστικές εξετάσεις εισαγωγής στα Ελληνικά Πανεπιστήμια. Ορισμένοι από τους μαθητές μας ξεχωρίζουν συγκεντρώνοντας υψηλές βαθμολογίες στις πανελλαδικές εξετάσεις και σε σχολές υψηλής ζήτησης (Ιατρικές, Νομική, Πολυτεχνικές, Οικονομικές, Θετικές, Ανθρωπιστικές και Κοινωνικές).

Το 89% των μαθητών, σε σύνολο 100% επιτυχόντων, πέτυχε την εισαγωγή του σε σχολές υψηλής ζήτησης.

Αρίστευσαν:

  1η Κυρατζή Στυλιανή Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας Θεσσαλονίκης
  1η Αικατερίνη Παπαϊωάννου Τμήμα Ιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Κατηγορία 10%)
  1ος Σταύρος Καλαμπόκης Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Κατηγορία Αθλητών)
  2ος Ευάγγελος Τσιακίρης Τμήμα Ιατρικής, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Κατηγορία Αθλητών)
  2ος Γιώργος Μπίλιος Τμήμα Παιδαγωγικής Δημοτικής Εκπαίδευσης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Κατηγορία Αθλητών)
 3ος Ιωαννίδης Αβραάμ - Μάκης Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Κατηγορία 10%)
  4η Σταμπουλτζή Σωτηρία - Ανδρομάχη Τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
  8η Τριγλιανού Ματθίλδη Τμήμα Ψυχολογίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
10ος Παπαχατζάκης Γεώργιος Τμήμα Φυσικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
11ος Δημαράκης Χριστόδουλος Τμήμα Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
15ος Πανούσης Θεμιστοκλής Τμήμα Οδοντιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
15ος Συτιλίδης Φίλιππος - Ιλαρίων Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης


Αριστεύσαντες
 
Αναλυτικοί Πίνακες

137 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, ενώ οι 23 εξ αυτών αρίστευσαν συγκεντρώνοντας πάνω από 18.000 μόρια.

Αρίστευσαν:

  4η Νίνα - Μαρία Φαναροπούλου Τμήμα Ιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Ειδική Κατηγορία)
  4η Χρυσάνθη Ιωακειμίδου Τμήμα Οδοντιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
  6η Αικατερίνη Παπαϊωάννου Τμήμα Ιατρικής, (ΣΣΑΣ) Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
10η Αλίκη Καρκάλα Τμήμα Ιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
 2ος Αντώνιος Γκαβέζος Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Κατηγορία Αθλητών)
 2ος Δημήτριος Αναστασιάδης Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Κατηγορία Αθλητών)
  9η Μαρία Τασιούλα Τμήμα Χημικών Μηχανικών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
  3η Ευαγγελία Μώκου Τμήμα Νομικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Ειδική Κατηγορία)
10ος Νικόλαος Μαντατζής Τμήμα Νομικής, Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης (Κατηγορία Αθλητών)
  3ος Νικόλαος Μητακίδης Τμήμα Βαλκανικών, Σλαβικών και Ανατολικών Σπουδών, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας (Κατηγορία Αθλητών)
10η Πασχαλίνα Τσιορμπατζή Τμήμα Θεάτρου, Σχολή Καλών Τεχνών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
10ος Νικόλαος Καμάρας Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Σερρών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Κατηγορία Αθλητών)


Αριστεύσαντες
 
Αναλυτικοί Πίνακες

137 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, ενώ οι 41 εξ αυτών αρίστευσαν συγκεντρώνοντας πάνω από 18.000 μόρια.

Αρίστευσαν:

Μαρία - Ελένη Ζουλούμη Τμήμα Οδοντιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
2ος Κωνσταντίνος Ντόλκερας Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας
3ος Χρήστος Τασιούλας Τμήμα Οικονομικό, ΣΣΑΣ Θεσσαλονίκης
Ευγενία Τουμπουρλέκα Τμήμα Κτηνιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Χριστίνα Ταρατόρη Τμήμα Νομικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Ειδική Κατηγορία)
Ανδρονίκη Βασιλείου Τμήμα Πολιτικών Επιστημών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Χρυσάνθη Αθανασιάδου Τμήμα Πολιτικών Επιστημών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
2ος Στυλιανός Συρόπουλος Τμήμα Ψυχολογίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Κατηγορία Αθλητών)
1ος Χρήστος Βενετόπουλος Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας (Κατηγορία Αθλητών)
3ος Θεόδωρος Βελέντζας Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας
2ος Νικόλαος Ανδρεάδης Τμήμα Γεωπονίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (Κατηγορία Αθλητών)
Ελένη Τσαπράζη Τμήμα Φυσικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
8ος Παύλος - Ορέστης Ηλιάδης Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας


Αριστεύσαντες
 
Αναλυτικοί Πίνακες

143 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, ενώ οι 26 εξ αυτών αρίστευσαν συγκεντρώνοντας πάνω από 18.000 μόρια.

Αρίστευσαν:

  5ος Βασίλειος Σιώμος Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
10ος Σοφοκλής Θωμάρεϊς Τμήμα Ιατρικής, (ΣΣΑΣ) Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
  6η Ιωάννα Τουμπουρλέκα Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας
  3η Μαγδαληνή Παπαευαγγέλου Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (κατηγορία τριτέκνων)
  1η Γεωργία Πολυμενέρη Τμήμα Μουσικών Σπουδών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
  3ος Ιάσων - Ιωάννης Παπασταύρου Τμήμα Μαθηματικών, Πανεπιστήμιο Αιγαίου
  3η Ραφαέλα Λιακοπούλου Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών


Αριστεύσαντες

Αναλυτικοί Πίνακες

140 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, ενώ οι 31 εξ αυτών αρίστευσαν συγκεντρώνοντας πάνω από 18.000 μόρια.

Αρίστευσαν:

Χρυσούλα Γούτα Τμήμα Ιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Αναστασία Πρίντζιου Τμήμα Αρχιτεκτόνων, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Ελένη Φριλίγκου Τμήμα Ιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
3ος Βασίλειος Μοσχούλος Τμήμα Μάρκετινγκ και Διοίκησης Λειτουργιών, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας
Μαρία Γκατζάλα Σχολή Μηχανικών Ορυκτών Πόρων, Πολυτεχνείο Κρήτης
Βασιλική Καραντώνη Τμήμα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (κατηγορία Τριτέκνων)
Δήμητρα Κιρκινέζη Τμήμα Βαλκανικών, Σλαβικών και Ανατολικών Σπουδών, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας (κατηγορία Τριτέκνων)
Μαρία Στογιαννίτση Τμήμα Μαθηματικών, Πανεπιστήμιο Αιγαίου (κατηγορία Τριτέκνων)


Αριστεύσαντες
 
Αναλυτικοί Πίνακες

153 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, ενώ οι 38 εξ αυτών αρίστευσαν συγκεντρώνοντας πάνω από 18.000 μόρια.

Αρίστευσαν:

1ος Αναστάσιος Τσιρόπουλος Τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
3ος Γεώργιος Ιωαννίδης - Κόπανος Τμήμα Φυσικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
4ος Άρης - Χαράλαμπος Φωτιάδης Ικάρων (ΣΙ) Μηχανικοί (ΣΜΑ)
Λυδία Ζαχαριάδου Τμήμα Φαρμακευτικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
5ος Δημήτριος Βαλσαμής - Τριανταφύλλου Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Μαρία Αραμπατζίδου Τμήμα Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Βασιλική Φεσατίδου Τμήμα Ιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (κατηγορία Πολυτέκνων)
1ος Νικόλαος Γεωργάκης Τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας (κατηγορία Πολυτέκνων)


Αναλυτικοί Πίνακες

165 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, ενώ οι 49 εξ αυτών αρίστευσαν συγκεντρώνοντας πάνω από 18.000 μόρια.

Αρίστευσαν:

Ζωή Tζήκα Τμήμα Αρχιτεκτόνων, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Αικατερίνη Καραμούζη Τμήμα Χημείας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Κυριακή - Ιουλία Κουδούνη Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας


Αναλυτικοί Πίνακες

103 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, ενώ οι 56 εξ αυτών αρίστευσαν συγκεντρώνοντας πάνω από 18.000 μόρια.

Αρίστευσαν:

Λυδία Θεοδώρου Τμήμα Χημικών Μηχανικών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Μαρία Ακριτίδου Τμήμα Χημείας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
3ος Σταύρος Τσερανίδης Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης


Αναλυτικοί Πίνακες

130 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, ενώ οι 41 εξ αυτών αρίστευσαν συγκεντρώνοντας πάνω από 18.000 μόρια.


Αναλυτικοί Πίνακες

113 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, ενώ οι 37 εξ αυτών αρίστευσαν συγκεντρώνοντας πάνω από 18.000 μόρια.

Αρίστευσαν:

2ος Σπυρίδων Γουλιέλμος Τμήμα Πολιτικών Επιστημών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Αικατερίνη Ζάχαρη Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας


Αναλυτικοί Πίνακες

88 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Αρίστευσαν:

Ελένη Φωτιάδου Τμήμα Νομικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Αναστασία Παναγιωτοπούλου Τμήμα Πολιτικών Επιστημών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
3ος Τιμόθεος Χουρπουλιάδης Τμήμα Θεολογίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

140 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Αρίστευσαν:

Αικατερίνη Μπακαλιού Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, Πανεπιστήμιο Θράκης
Μαρία Καζίλη Τμήμα Γεωλογίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
2ος Αθανάσιος Τσαλικίδης Τμήμα Γεωπονίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

126 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Αρίστευσαν:

Αφροδίτη Γιοβανοπούλου Τμήμα Νομικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
2ος Αντώνιος Σεφερλής Τμήμα Μάρκετινγκ και Διοίκησης Λειτουργιών, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

107 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων μας πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

109 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Αρίστευσαν:

1ος Ιωάννης Κυριακίδης Τμήμα Ιατρικής, (ΣΣΑΣ) Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
1ος Γεράσιμος Καββαδίας Τμήμα Βιολογίας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Ίρις Παπαδοπούλου Τμήμα Μαθηματικών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

114 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Αρίστευσαν:

1ος Ελευθέριος Αρβανίτης Τμήμα Πολιτικών Επιστημών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Λούση Κασεμιάν Τμήμα Χημείας, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

112 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

97 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Αρίστευσαν:

1ος Νικόλαος Στάθης Σχολή Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας
Παναγιώτα Ασλανίδου Τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας
Ξένια Σαμαρά Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

77 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Αρίστευσαν:

1ος Αλέξανδρος Καρέντζος Τμήμα Ιατρικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Βασιλική Καψάλη Τμήμα Νομικής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
1ος Χαρίλαος Καρασιώτος Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

43 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Αρίστευσαν:

3ος Αλέξιος Αμπατζής Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

24 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

12 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

9 επιτυχόντες απόφοιτοι των Εκπαιδευτηρίων πέτυχαν την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Αρίστευσαν:

2ος Δημήτριος Μαντουλίδης Τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

Studies Abroad

Με το πρόγραμμα Studies Abroad τα Εκπαιδευτήρια προετοιμάζουν τους μαθητές τους για σπουδές στο εξωτερικό παράλληλα με το εσωτερικό, διευρύνοντας έτσι τις επιλογές τους.

Χωρίς την παρακολούθηση προγράμματος International Baccalaureate (IB) κατακτούν θέσεις και υποτροφίες σε κορυφαία πανεπιστήμια του εξωτερικού.

Συγκεκριμένα τη σχολική χρονιά 2015 - 2016 οι μαθητές μας έγιναν δεκτοί:



Studies Abroad 2015 - 2016

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει:

  • Κέντρο συμβουλευτικής.
  • Τμήματα προετοιμασίας (SAT, TOEFL, IELTS) για την εισαγωγή σε πανεπιστήμια Αμερικής και Ευρώπης, για μαθητές της Α’, Β’ και Γ’ Λυκείου. 

Στο πλαίσιο του προγράμματος εκπρόσωποι κορυφαίων πανεπιστημίων επισκέπτονται τα Εκπαιδευτήρια και ενημερώνουν τους μαθητές για το πρόγραμμα σπουδών και την ακαδημαϊκή ζωή των ιδρυμάτων αυτών.

Ακολουθούν οι επιτυχίες των μαθητών σε πανεπιστήμια της Αμερικής (ΗΠΑ και Καναδά).


Όλες οι επιτυχίες

Μαθητές μας γίνονται δεκτοί σε κορυφαία πανεπιστήμια της Αμερικής.

Ρ. Κετσετσίδης ’16 $ 64.500
Φ. - Ι. Συτιλίδης ’16 $ 73.930
Β. Κατσαρού ’07 $ 47.850
Χ. Μαντουλίδης ’07 Δεν ζητήθηκε οικονομική βοήθεια
Τ. Γωγάκος ’06 $ 36.600
I. Κωνσταντινίδης ’05 $ 41.000
Δ. Μπατζιλής ’04 $ 44.500
Δ. Λάγιας ’03 $ 37.250
Μ. Μούτσελος ’03 $ 39.750
Ε. Τσουκαλίδου ’98 $ 33.000

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Φ. - Ι. Συτιλίδης ’16 $ 55.090
Ε. Ταρατόρης ’10 $ 45.160
Π. Τόσκας ’10 $ 37.850
Χ. Μαντουλίδης ’07 Δεν ζητήθηκε οικονομική βοήθεια
Τ. Γωγάκος ’06 $ 34.600
I. Κωνσταντινίδης ’05 $ 38.000

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Χ. Μαντουλίδης ’07 Δεν ζητήθηκε οικονομική βοήθεια
Κ. Μαυρομάτη ’14 $ 43.052
Π. Τόσκας ’10 $ 45.417
I. Λεγμπέλος ’08 $ 43.987
Β. Κατσαρού ’07 $ 46.879
Τ. Γωγάκος ’06 $ 37.146
I. Κωνσταντινίδης ’05 $ 33.500
Α. Χαροκόπος ’05 $ 43.142
Σ. Μαγκιριάδου ’03 $ 35.000

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Ε. Ιωαννίδης ’10 $ 48.000
Ε. Ταρατόρης ’10 $ 44.362
Ι. Τσουκαλίδης ’01 $ 35.860

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Ρ. Κετσετσίδης ’16 $ 55.253
Ε. Ταρατόρης ’10 $ 11.000
Χ. Μαντουλίδης ’07 Δεν ζητήθηκε οικονομική βοήθεια

 

Το ποσό της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Χ. Μαντουλίδης ’07 Δεν ζητήθηκε οικονομική βοήθεια
Σ. Μαγκιριάδου ’03
Ι. Γραμματικοπούλου ’01 $ 28.750

 

Το ποσό της υποτροφίας προσφέρεται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Ι. Κάουαρντ - Αμβροσιάδης ’13 Δεν ζητήθηκε οικονομική βοήθεια
Ά. - Γ. Κουλούρας ’16
Π. Τόσκας ’10
Τ. Γωγάκος ’06 $   7.750
Ι. Γραμματικοπούλου ’01 $ 35.540
Ε. Γραμματικοπούλου ’00

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Π. Παχίδης ’11 $ 49.600
Α. Γαϊτανίδης ’10 $ 45.900
Π. Τόσκας ’10 $ 33.900
Σ. Τσερανίδης ’09
Τ. Γωγάκος ’06
Ε. Γραμματικοπούλου ’00

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Φ. - Ι. Συτιλίδης ’16 $ 64.948
Δ. Σιδέρη ’07 $ 44.681
Τ. Γωγάκος ’06 $ 22.639
I. Κωνσταντινίδης ’05 $ 37.433
Δ. Μπατζιλής ’04 $ 32.000
Σ. Μαγκιριάδου ’03 $ 35.319
Ι. Γραμματικοπούλου ’01 $ 33.600

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Ι. Γραμματικοπούλου ’01
Ε. Τσαπράζη ’14
Α. Γαϊτανίδης ’10
Χ. Μαντουλίδης ’07 Δεν ζητήθηκε οικονομική βοήθεια
Ζ. Χατζηδημητριάδου ’07
Π. Τόσκας ’10 $14.940

 

Το ποσό της υποτροφίας προσφέρεται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
I. Κωνσταντινίδης ’05 $ 28.560

 

Το ποσό της υποτροφίας προσφέρεται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Ζ. Χατζηδημητριάδου ’07 $ 41.330
I. Κωνσταντινίδης ’05 $ 32.095
Κ. Κτενίδης ’03 $ 13.000
Σ. Μαγκιριάδου ’03 $ 34.000

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Δ. Αρετάκης ’09 $ 28.470
Δ. Λαζαρίδης ’08 $ 23.794
Τ. Γωγάκος ’06 $   8.400
T. Φέλντμαν ’01 $ 27.015

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Β. Κατσαρού ’07 $ 42.942
Μ. Κατσαρού ’05 $ 38.112

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Α. Χατζηδημητριάδης ’13 $ 48.632
Ε. Κανονίδης ’12 $ 10.484
Ζ. Χατζηδημητριάδου ’07 $ 45.220
Μ. Κατσαρού ’05 $ 39.685
T. Φέλντμαν ’01 $ 31.984

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.
Κ. Μαυρομάτη ’14 $ 53.358
Ε. Μάινου ’13 $ 50.104
Ζ. Χιλιαδά ’12 $ 46.615
Ε. Βλάχου ’08
Ν. Μπιτζέλη ’06 $ 11.000
Μ. Κατσαρού ’05 $ 38.894
Α. Γιοβανοπούλου ’04 $ 29.000
Ε. Τσουκαλίδου ’98 $ 19.000
Μ. Παπαδοπούλου ’97 $ 24.852

 

Τα ποσά της υποτροφίας προσφέρονται κάθε έτος, για τέσσερα έτη σπουδών.

Ακολουθούν οι επιτυχίες των μαθητών σε πανεπιστήμια της Μεγάλης Βρετανίας.


Όλες οι επιτυχίες

Μαθητές μας γίνονται δεκτοί σε κορυφαία πανεπιστήμια της Μεγάλης Βρετανίας.

Π. Κουτσογεώργος ’17 Γ. Μπατζόλης ’15
Γ. Βενιζέλος ’16 Ι. Κάουαρντ - Αμβροσιάδης ’13
Ρ. Κετσετσίδης ’16 Χ. Μαντουλίδης ’07
Φ. - Ι. Συτιλίδης ’16
Σ. Τσερανίδης ’09
A. Μανδάλτση ’07
Β. Γεωργιάδης Θ. Ζαχαριάδης ’12
Π. Κουτσογεώργος ’17 Ν. - Λ. Καζάκου ’12
Ρ. Κετσετσίδης ’16 Χ. Βαρσαμής ’11
Γ. Βενιζέλος ’16 Γ. Ιωαννίδης - Κόπανος ’11
Δ. Παπατζιάμου ’15 Γ. Γαβριήλογλου ’10
Ν. Φαναροπούλου ’15 Α. Γαϊτανίδης ’10
Α. Παναγιωτόπουλος ’15 Ε. Ιωαννίδης ’10
Μ. Τίρτα ’14 Ε. Ταρατόρης ’10
Κ. Κυριακίδης ’13 Π. Τόσκας ’10
Ε. Μάινου ’13 O. Aντωνίου ’09
Ν. Πάλλας - Μισαηλίδης ’13 Σ. Τσερανίδης ’09
Ι. Κάουαρντ - Αμβροσιάδης ’13 A. Μανδάλτση ’07
Κ. Ντόλκερας ’14
Ε. Τσαπράζη ’14
Α. Χριστακόπουλος ’10
Γ. Δουγανιώτης ’09
Β. Γεωργιάδης ’17 Γ. Ιωαννίδης - Κόπανος ’11
Θ. Χάρης ’17 Ε. Μάστορης ’11
Ν. Καλοσίδης ’16 Α. Χριστακόπουλος ’10
Ρ. Κετσετσίδης ’16 M. Γαϊτανίδου ’09
Γ. Μπατζόλης ’15 Γ. Δουγανιώτης ’09
Σ. Κουτρούλης ’15 A. Mελεζιάδου ’09
Β. Σιώμος ’13 Ε. Βλάχου ’08
Ι. Κάουαρντ - Αμβροσιάδης ’13
Σ. Παυλίδης ’17 Α. Πατάκας ’15
Ε. Παπανικολάου ’17 Β. Γεωργαλάς ’15
Ό. Τζαμτζής ’17 Γ.   Φαναροπούλου ’15
Κ. Δερβισόπουλος ’16 Ν.   Φαναροπούλου ’15
Ν. Παπαδόπουλος ’16 Χ. Αθανασιάδου ’14
Σ. - Α. Σταμπουλτζή ’16 Χ. Κατσιώτης ’14
Φ. - Ι. Συτιλίδης ’16 Κ. Μαυρομάτη ’14
Χ. Γκαντσινικούδη ’16 Β. - Τ. Μήτσερ ’14
Π. Ζαβιτσάνος ’15 Χ. Παπαδόπουλος ’14
Κ. Καρασακαλίδης ’15 Φ. Τσουγιάννη ’14
Μ. Κερασίδου ’15 Δ. Νικολάου ’13
Α. Κονδελίδου ’15 Β. Πρασίνη ’13
Σ. Κουλαξής ’15 Β. Τσαρτσάλης ’13
Σ. Κουτρούλης ’15 Β. Χάιδας ’13
Ν. Μαντατζής ’15 Θ. Ζαχαριάδης ’12
Β. Μπίκου ’15 Β. - Α. Γεωργίου ’11
Α. Παναγιωτόπουλος ’15 Σ. Τσερανίδης ’09
Δ. Παπατζιάμου ’15 O. Aντωνίου ’09
Γ. Παπαχατζάκης ’16
Ι. Κάουαρντ - Αμβροσιάδης ’13
Π. Κουτσογεώργος ’17 Χ. Κατσιώτης ’14
Γ. Κορυφίδης ’17 Μ. Τίρτα ’14
Α. Μπάρδου ’16 Ε. Τσαπράζη ’14
Ν. Παπαδόπουλος ’16 Φ. Τσουγιάννη ’14
Α. Χορόζογλου ’16 Π. - Ι. Μπούμη ’13
Γ. Ζευγαρίδου ’16 Ι. Ρεβάχ ’13
Μ. Κερασίδου ’15 Α. Ξάκης ’12
Σ. Κουγιουμτζή ’15 Ζ. Χιλιαδά ’12
Σ. Κουτρούλης ’15 Γ. Ιωαννίδης - Κόπανος ’11
Ν. Μαντατζής ’15 Ε. Φαραζά ’11
Δ. Παπατζιάμου ’15 A. Ανδρίκος ’09
Ι. Σαρόπουλος ’15 Β. Βασματζής ’09
Π. Αναστασιάδης ’15 Ε. Βλάχου ’08
Γ. Ευσταθίου ’14
Α. Χορόζογλου ’16 Μ. Κωστάκη ’10
Γ. Σύκας ’15 A. Ανδρίκος ’09
Π. Ζαΐμη ’13 Δ. Ανδρίκος ’09
Ν. Τσελεπίδης ’12 Β. Βασματζής ’09
Ε. Ιωαννίδης ’10 Σ. Ανδρίκος ’08
Γ. Καρανίκος ’16
Ε. Τσίγκα
Σ. Παυλίδης '17 Β. Τσαρτσάλης ’13
Σ. Κυρατζή ’16 Κ. Ευσταθίου ’12
Μ. Κερασίδου ’15 Α. Ξάκης ’12
Δ. Τσεβρεμές ’15 Α. Χριστακόπουλος ’10
Π. Ζαΐμη ’13
Β. Γεωργιάδης ’17 Π. Αναστασιάδης ’15
Χ. Καραθόδωρος ’17 A. Παναγιωτόπουλος ’15
Ρ. Κετσετσίδης ’16 Σ. - Ν. Μαρκιανός - Ράιτ ’14
Α. Κουλούρας ’16 Φ. Κάτσιος ’11
Γ. Καρανίκος ’16
Ε. Παπανικολάου ’17 Φ. - Ι. Συτιλίδης ’16
Ι. Γηρούσης ’16 Π. Αναστασιάδης ’15
Γ. Καρανίκος ’16 Ν. - Χ. - Μ. Μπακόλα ’15
Α. Κουλούρας ’16 Σ. - Ν. Μαρκιανός - Ράιτ ’14
Β. Νιαβή ’16
Χ. Γκατσινικούδη ’16 Σ. - Ν. Μαρκιανός - Ράιτ ’14
Ά. Μπάρδου ’16 Κ. Ντόλκερας ’14
Γ. Παπανικολάου ’16 Κ. Μαυρομάτη ’14
Η. Σαλαμώτας ’16 Χ. Παπαδόπουλος ’14
Α. Χορόζογλου ’16 Φ. Τσουγιάννη ’14
Σ. - Α. Σταμπουλτζή ’16 Δ. Γιολτζίδη ’13
Β. Γεωργαλάς ’15 Μ. - Ε. Δήμου ’13
Π. Ζαβιτσάνος ’15 Β. Πρασίνη ’13
Μ. Κερασίδου ’15 Ι. Ρεβάχ ’13
Α. Κονδελίδου ’15 Β. Σιώμος ’13
Β. Μπίκου ’15 Β. Χάιδας ’13
Ο. Μπουρούτης ’15 Ε. Χαντζή ’13
Α. Πατάκας ’15 Π. Πρέζας ’12
Γ. Σύκας ’15 Γ. Τσαουσίδης ’12
N. Φαναροπούλου ’15 Ζ. Χιλιαδά ’12
Α. Χατζησταύρου ’15 Β. - Α. Γεωργίου ’11
Χ. Αθανασιάδου ’14 A. Ιγνατίδου ’08
Α. Βασιλείου ’14 Γ. Καράογλου ’08
Σ. Θωμαΐδου ’14 M. Χυτίρογλου ’08
Ε. Παπανικολάου ’17 Φ. - Ι. Συτιλίδης ’16
Β. Γεωργιάδης ’17 Ι. Γηρούσης ’16
Ό. Τζαμτζής ’17  Π. Ζαβιτσάνος ’15
Θ. Χάρης ’17 Ν. - Χ. - Μ. Μπακόλα ’15
Π. Κουτσογεώργος ’17 Σ. Θωμαΐδου ’14
Χ. Γκαντσινικούδη ’16 Σ. - Ν. Μαρκιανός - Ράιτ ’14
Χ. Δημαράκης ’16 Μ. Τίρτα ’14
Γ. Ζευγαρίδου ’16 Θ. Ζαχαριάδης ’12
Γ. Καρανίκος ’16 Α. Ταγταλενίδης ’12
Σ. Κυρατζή ’16 Ν. Τσελεπίδης ’12
Α. Κουλούρας ’16 Ε. Μάστορης ’11
Β. Νιαβή ’16 Δ. Αρετάκης ’09
A. Μανδάλτση ’07
Σ. Παυλίδης ’17 Κ. Κυριακίδης ’13
Μ. Κωνσταντινίδου - Σύρρου ’17 Β. Χάιδας ’13
Θ. Χάρης ’17 Ξ. Μπούμη ’13
Γ. Βενιζέλος ’16 Θ. Σταμπουλτζής ’13
Χ. Δημαράκης ’16 Μ. Φεσατίδου ’13
Σ. Ζαφειριάδης ’16 Ε. Φριλίγκου ’12
Α. Μπάρδου ’16 Α. Γαλλής ’12
Σ. - Α. Σταμπουλτζή ’16 Κ. Ευσταθίου ’12
O. Μπαλίδης ’15 Ν. - Λ. Καζάκου ’12
Ι. Σαρόπουλος ’15 Α. Ξάκης ’12
Α. Φογκτ ’15 Ε. Φαραζά ’11
Β. - Τ. Μήτσερ ’14 Γ. Γαβριήλογλου ’10
Μ. Αρετάκη ’13 Α. Μελεζιάδου ’09
Π. Ζαΐμη ’13 M. Χυτίρογλου ’08
Π. Καρακώστα ’13 Ε. Βλάχου ’08
Χ. Δημαράκης ’16 Κ. Ευσταθίου ’12
Ρ. Κετσετσίδης ’16 Θ. Ζαχαριάδης ’12
Γ. Παπαχατζάκης ’16 Ν. - Λ. Καζάκου ’12
Κ. Βελιάνη ’16 Ε. Κανονίδης ’12
Κ. Μαυρομάτη ’14 Ε. Φριλίγκου ’12
Ε. Τσαπράζη ’14 Σ. Χυτίρογλου ’12
Μ. Αρετάκη ’13 Γ. Ιωαννίδης - Κόπανος ’11
Π. Καρακώστα ’13 Π. Παχίδης ’11
Ε. Μάινου ’13 Α. Γαϊτανίδης ’10
Ν. Πάλλας - Μισαηλίδης ’13 Ε. Ιωαννίδης ’10
Β. Σιώμος ’13 O. Aντωνίου ’09
Θ. Σταμπουλτζής ’13 Δ. Αρετάκης ’09
Μ. Φεσατίδου ’13 A. Mελεζιάδου ’09
Β. Χάιδας ’13  A. Μανδάλτση ’07
Θ. Τυφλιώρης ’13 Μ. Καρσανίδου ’10
Π. Πρέζας ’12 Μ. Κωστάκη ’10
Χ. Τσολακίδης ’12
Π. Αδαμίδης ’17 Π. Αναστασιάδης ’15
Κ. Δερβισόπουλος ’16 Ν. Μπακόλα ’15
Β. Νιαβή ’16 Κ. Ευσταθίου ’12
A. Παναγιωτόπουλος ’15 Ε. Μάινου ’13
Γ. Ευσταθίου ’14 Γ. Παπάζογλου ’13
Ε. Κανονίδου ’14 Β. Χάιδας ’13
Κ. Μαυρομάτη ’14 Κ. Ευσταθίου ’12
Μ. Τίρτα ’14 Ε. Μάστορης ’11
Ε. Τσαπράζη ’14 Ε. Φαραζά ’11
Μ. - Ε. Δήμου ’13 Ε. Ιωαννίδης ’10
Κ. Κυριακίδης ’13
Ν. Καλοσίδης ’16 Ν. - Λ. Καζάκου ’12
Α. Κουλούρας ’16 Ε. Κανονίδης ’12
Φ. - Ι. Συτιλίδης ’16 Ε. Φριλίγκου ’12
Κ. Ντόλκερας ’14 Γ. Γαβριήλογλου ’10
Ι. Κάουαρντ - Αμβροσιάδης ’13 Ε. Ταρατόρης ’10
Ρ. Μαργαριτίδου ’13 Μ. Γαϊτανίδου ’09
Ε. Χαντζή ’13
Π. Κουτσογεώργος ’17 Β. Σιώμος ’13
Ό. Τζαμτζής ’17 Θ. Τυφλιώρης ’13
Γ. Βενιζέλος ’16 Α. Ταγταλενίδης ’12
Γ. Παπαχατζάκης ’16 Χ. Βαρσαμής ’11
Α. Χατζησταύρου ’15 Γ. Ιωαννίδης - Κόπανος ’11
Σ. Κουτρούλης ’15 Α. Γαϊτανίδης ’10
Ε. Τσαπράζη ’14
Γ. Κορυφίδης ’17
Μ. Σακαλόγλου ’16
Π. Αδαμίδης ’17 Δ. Παπατζιάμου ’15
Μ. Αναστασιάδου ’15 Ζ. Χιλιαδά ’12
Α. Κονδελίδου ’15 Β. - Α. Γεωργίου  ’11
Ο. Μπουρούτης  ’15
Σ. - Ν. Μαρκιανός - Ράιτ ’14 Π. Καρακώστα ’13
Μ. - Ε. Δήμου ’13 Κ. Κυριακίδης ’13

Ακολουθούν οι επιτυχίες των μαθητών σε πανεπιστήμια της Ευρώπης.

 
Όλες οι επιτυχίες

Μαθητές μας γίνονται δεκτοί σε κορυφαία πανεπιστήμια της Ευρώπης.

Π. Αδαμίδης ’17 Ι. Σαρόπουλος ’15
Β. Κωστάκης ’17 Δ. Τσεβρεμές ’15
Θ. Ζηκούλη ’16 (Πλήρη Υποτροφία Δίδακτρα & Διαμονή) Φ. Τσουγιάννη ’14
Χ. Βαφειάδης ’16 Α. Κυριαζής ’13
Σ. Κουλαξής ’15
Α. - Σ. Δημητρίου ’16 Σ. Κουγιουμτζή ’15
Α. Μπάρδου ’16 Δ. Τυφλιώρη ’15
Σ. - Α. Σταμπουλτζή ’16 Ε. Φεσατίδου ’15
Δ. Τσεβρεμές ’15
Α. Μπάρδου ’16 Δ. Τυφλιώρη ’15
E. - Σ. Βαντούλη ’16 Δ. Τσεβρεμές ’15
Σ. - Α. Σταμπουλτζή ’16 Ε. Φεσατίδου ’15
Α. Κονδελίδου ’15 Χ. Παπαδόπουλος ’14
Ν. Μαντατζής ’15
Δ. Τσεβρεμές ’15
Δ. Τσεβρεμές ’15
Ε. - Σ. Βαντούλη ’16
Α. - Σ. Δημητρίου ’16
Ε. Τσίγκα ’16
Α. -Σ. Δημητρίου ’16 Δ. Τυφλιώρη ’15
Α. Μπάρδου ’16 Ε. Φεσατίδου ’15
Σ. - Α. Σταμπουλτζή ’16 Χ. Παπαδόπουλος ’14
Ν. Μαντατζής ’15

Θερινά Εκπαιδευτικά Προγράμματα

Μαθητές των Εκπαιδευτηρίων γίνονται δεκτοί σε πανεπιστήμια του εξωτερικού όπου παρακολουθούν θερινά εκπαιδευτικά προγράμματα κύρους στην Ευρώπη και την Αμερική. Οι μαθητές έχουν την ευκαιρία να εμπλουτίσουν τις γνώσεις τους σε αντικείμενα ανάλογα με τα ενδιαφέροντά τους και να διευρύνουν τους ορίζοντές τους σε κοινωνικό και πολιτισμικό επίπεδο ερχόμενοι σε επαφή με μαθητές από όλο τον κόσμο.

Α. Παναγιωτόπουλος 2013 - 2014
Ν. Κηπουρός 2015 - 2016
Β. Κεραμιδάς 2013 - 2014
Π. Ζαβιτσάνος 2012 - 2013
Α. Δεληπάλλας - Ο'Ντόνελ 2015 - 2016
Γ. Μπατζόλης 2012 - 2013

 

Χ. Βαφειάδης 2013 - 2014
Γ. Φαναροπούλου 2012 - 2013
Ν. Φαναροπούλου 2012 - 2013
Σ. Συρόπουλος 2012 - 2013
Μ. Τίρτα 2012 - 2013
Α. Ζευγαρίδου 2014 - 2015
Α. Κούρτη 2015 - 2016

 

Α. Κούρτη 2015 - 2016

 

Π. Αδαμίδης 2015 - 2016
Β. Κωστάκης 2015 - 2016
Γ. Μιχελακάκης 2015 - 2016
Δ. Χρηστίδης 2015 - 2016
Χ. Βαφειάδης 2014 - 2015
Α. Δημητρίου 2014 - 2015
Θ. Ζηκούλη 2014 - 2015
Α. Μπάρδου 2014 - 2015
Σ. Κουλαξής 2013 - 2014
Ι. Σαρόπουλος 2013 - 2014
Β. Λυκογιάννης 2012 - 2013
Α. Κυριαζής 2011 - 2012
Ν. Τσούκαλη 2015 - 2016