Θετικές Επιστήμες

Πληροφορική

Διεθνής Ολυμπιάδα Πληροφορικής
International Olympiad in Informatics (IOI)

Χ. - Α. Μαντουλίδης 18η Διεθνής Ολυμπιάδα Πληροφορικής, Μεξικό 2006
Ι. Τσουκαλίδης 13η Διεθνής Ολυμπιάδα Πληροφορικής, Φινλανδία 2001

 

Χ. - Α. Μαντουλίδης 19η Διεθνής Ολυμπιάδα Πληροφορικής, Κροατία 2007
Ι. Τσουκαλίδης 12η Διεθνής Ολυμπιάδα Πληροφορικής, Κίνα 2000,
10η Διεθνής Ολυμπιάδα Πληροφορικής, Πορτογαλία 1998

 

Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής
Balkan Olympiad in Informatics (BOI)

Χ. - Α. Μαντουλίδης 15η Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής, Μολδαβία 2007
Ι. Τσουκαλίδης   8η Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής, ΠΓΔΜ 2000,
  7η Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής, Ελλάς 1999

 

Ρ. Κετσετσίδης 24η Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής, Κύπρος 2016
Χ. - Α. Μαντουλίδης 14η Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής, Κύπρος 2006,
13η Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής, Ελλάς 2005

 

Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής Νέων
Junior Balkan Olympiad in Informatics (JBOI)

Γ. Βενιζέλος 7η Βαλκανική Ολυμπιάδα Πληροφορικής Νέων, Βουλγαρία 2013

 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Πληροφορικής ΕΠΥ

Ρ. Κετσετσίδης 2013
Χ. Μαντουλίδης 2007, 2006, 2005
Θ. Αθανασάκης 2004
Ι. Τσουκαλίδης 2001, 1999
Γ. Βενιζέλος 2016
Κ. Στεφανίδης 2014
Ρ. Κετσετσίδης 2012
A. Γαϊτανίδης 2009, 2007
Ε. Κατσίβελος 2004
Ι. Τσουκαλίδης 2000, 1998, 1997

 

Μαθηματικά

Διεθνής Ολυμπιάδα Μαθηματικών
International Mathematical Olympiad (IMO)

Ε. Ταρατόρης 51η Διεθνής Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Καζακστάν 2010

 

Ρ. Τσιάμης 57η Διεθνής Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Χονγκ Κονγκ 2016
Β. Γεωργιάδης 57η Διεθνής Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Χονγκ Κονγκ 2016
Α. Παναγιωτόπουλος 56η Διεθνής Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Ταϊλάνδη 2015
Ε. Ταρατόρης 50η Διεθνής Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Γερμανία 2009

 

Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών
Balkan Mathematical Olympiad (BMO)

Ρ. Τσιάμης 33η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Αλβανία 2016
Ε. Ταρατόρης 27η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Μολδαβία 2010

 

Β. Γεωργιάδης 33η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Αλβανία 2016
Γ. Βενιζέλος 32η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Ελλάς 2015
Ρ. Κετσετσίδης 32η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Ελλάς 2015
Α. Παναγιωτόπουλος 32η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Ελλάς 2015
Ε. Ταρατόρης 26η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών, Σερβία 2009

Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών Νέων
Junior Balkan Mathematical Olympiad (JBMO)

Ρ. Τσιάμης 19η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών Νέων, Σερβία 2015
Ρ. Τσιάμης 18η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών Νέων, ΠΓΔΜ 2014
Ο. Πλοιαρίδης 20η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών Νέων, Ρουμανία 2016
Π. Κουτσογεώργος 18η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών Νέων, ΠΓΔΜ 2014
Γ. Βενιζέλος 17η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών Νέων, Τουρκία 2013
Ν. Καλοσίδης 17η Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών Νέων, Τουρκία 2013

 

Μεσογειακή Ολυμπιάδα Μαθηματικών
Mediterranean Mathematics Olympiad (MMO)

Ρ. Τσιάμης 2016
Α. Παναγιωτόπουλος 2014
Ε. Μάστορης 2010
Ε. Φριλίγκου 2010
Ε. Ταρατόρης 2010, 2009

 

Εθνική Ολυμπιάδα Μαθηματικών «Αρχιμήδης» (ΕΜΕ)

Β. Γεωργιάδης 2016
Ο. Πλοιαρίδης 2016
Ρ.  Τσιάμης 2016, 2015, 2014
Α. Παναγιωτόπουλος 2015
Π. Κουτσογεώργος 2014
Γ.  Βενιζέλος 2013
Ρ.  Κετσετσίδης 2013
Ε. Ταρατόρης 2010

 

Γ. Βενιζέλος 2016 Κ. Σαμαράς - Τσακίρης 2009
Ρ. Κετσετσίδης 2016 Ε. Ταρατόρης 2009
Κ. Κουτρούλης 2016 Δ. Βαλσαμής 2008
Π. Κουτσογεώργος 2016, 2015, 2013 Γ.  Σταυρινός 2008
Φ. - Ι. Συτιλίδης 2016, 2015 Α. Φωτιάδης 2008
Ι. Χαρισιάδης 2016 Χ. Μαντουλίδης 2007
Ν. Καλοσίδης 2013 Γ.  Σκολιανός 2005
Ι.  Κάουαρντ - Αμβροσιάδης 2013, 2012 Ζ. Χατζηδημητριάδου 2004
Γ.  Μπατζόλης 2013 Κ. Κτενίδης 2002
Π. Καλμούκος 2012 Ι.  Κωνσταντινίδης 2002
Ε. Μάστορης 2010 Ι.  Γραμματικοπούλου 1997

 

Ν. Καλοσίδης 2016, 2015, 2014 Ε. Μάστορης 2011
Θ. Χάρης 2016, 2014 Κ. Μαυρομάτη 2011
Γ.  Βενιζέλος 2015 Ε. Φριλίγκου 2011, 2010
Ι.   Γηρούσης 2015 Δ. Λαζαρίδης 2007, 2006, 2005
Ρ.  Κετσετσίδης 2015 Β. Παράσχου 2007
Γ.  Μπατζόλης 2015, 2014 Χ. Μαντουλίδης 2006, 2004
Ο. Πλοιαρίδης 2015 Δ. Γραμματικοπούλου 2005, 2002
Α. Παναγιωτόπουλος 2014 Γ.  Σκολιανός 2004
Χ. Καραθόδωρος 2013 Ν. Μπιτζέλη 2003
Γ.  Κοτζάμπασης 2011 Α. Δημάρατος 1997

«Λευκοπούλειος» Διαγωνισμός Πιθανοτήτων (ΕΣΙ)

Χ. Μαντουλίδης 2007

 

Χ. Μαντουλίδης 2006

 

Διεθνής Διαγωνισμός Μαθηματικών «Πυθαγόρας»

Ο. Αντωνίου 2008
Ε. Ταρατόρης 2008
Χ. Μαντουλίδης 2004

 

Διεθνής Μαθηματικός Διαγωνισμός "Mathematical Multiathlon", Ρωσία
Mathematical Multiathlon, Russia

Ι. Γηρούσης,
Α. Παναγιωτόπουλος
2013
Ι. Γηρούσης, Σ. Κουλαξής, Σ. Κουτρούλης,
Γ. Μπατζόλης,
Α. Παναγιωτόπουλος,
Γ. Παπαχατζάκης,
Α. Σουπονίτσκι
2013

Διεθνής Μαθηματικός Διαγωνισμός «Καγκουρό»

Ν. Αζούδης, Κ. Βασιλείου, Β. Γεωργιάδης, Ι. Δημουλιός, Δ. Κουνδουράς, Κ. Κουτρούλης, Π. Κουτσογεώργος, Χ. Μαρινόπουλος, Κ. Μαρκόπουλος, Σ. Μάστορης, Θ. - Α. Μπίλλας, Ι. Παντελίδης, Χ. Παπάζογλου, Ι. Σαμαράς, Β. Σαχταρίδου, Π. Στεργιόπουλος, Σ. Σχοινάς, Μ. Τριανταφυλλίδης

Α. Αρχίπωβα, Γ. Βενιζέλος, Ι. Γηρούσης, Γ. Ζαχαριάδης, Σ. Κουτρούλης, Χ. Μαρινόπουλος, Μ. - Ε. Παπαγιάννη, Χ. Παπάζογλου, Ο. - Ι. Ράντης, Σ. Ρωμανού - Πύλλη, Κ. - Ι. Σαμαράς, Α. Σπηλιόπουλος, Α. - Ρ. Σπυροπούλου, Σ. Σχοινάς

Ρ. Κετσετσίδης, Γ. Κοτζάμπασης, Σ. Κουτρούλης

Α. Αγγελίδης, Ι. Αντιβαλίδης, Δ. Γιάννου, Α. Γκαβέζος, Ι. Δέλλιος, Ι. Κάουαρντ - Αμβροσιάδης, Α. Καρκάλα, Π. Κοσμάς, Γ. Κοτζάμπασης, Σ. Κουτρούλης, Κ. Μαυρομάτη, Ε. Παμπόρη, Α. - Γ. Πίτσης, Μ. Τίρτα, Ε. Τουμπουρλέκα, Α. Τσιτουρίδης, Γ. Χατζής

Γ. Κοτζάμπασης, Γ. Καραγκιαούρης

Ο. Αντωνίου, Δ. Λαζαρίδης, Ε. Ταρατόρης, Μ. Τζιώρτζης

Ο. Αντωνίου, Δ. Βαλσαμής, Ε. Καρκανέβατος, Σ. Κωνσταντινίδου, Ι. Λεγμπέλος, Κ. Σαμαράς - Τσακίρης, Ε. Ταρατόρης, Ρ. Ταρατόρη, Γ. - Α. Σταυρινός, Α. - Χ. Φωτιάδης, Α. Χαρισούδης

ΣΤ’ Δημοτικού
Χ. Αποστολακάκη, Α. - Ο. Εφραιμίδου, Α. Καραβασίλη, Θ. Κίσογλου, Σ. Μάγκας, Π. Ταλατάς

Ε’ Δημοτικού
Μ. Γκανάτσα, Δ. Γκανάτσας, Α. - Ε. Ζυμωνοπούλου, Σ. Μάμαλης, Α. Παπαδοπούλου, Σ. - Θ. Σπυρόπουλος, Α. Τσιορβάς, Ρ. Τσιορβάς

Δ’ Δημοτικού
Χ. Διδασκάλου, Λ. Δουβλέτη, Ε. Ζιούτα, Δ. Κάρκος, Μ. Κολυμπιανάκης, Ι. Μηνιωτάκη, Α. Παναγόπουλος, Θ. Παπαβραμίδης, Κ. - Μ. Στεργιόπουλος, Ε. Στίνη, Μ. Χίγκας, Α. Χουσιάδα

Γ’ Δημοτικού
Β. Αλβανού, Σ. - Δ. Βαρλάμη, Χ. - Α. Καραγιάννη, Α. Μανωλάκης, Χ. Παπαγιάννης, Δ. Τραγιαννίδης

Β’ Δημοτικού
Ι. Γεωργίου, Γ. Ζιάκας, Σ. Κίσογλου, Π .Κυριακίδης, Α. Λαμπανάρη, Ι. Μαγκλάρης, Α. Μακέδου, Γ. - Ρ. Παπαθανασόπουλος, Χ. Πηλείδης, Χ. Σοφιός, Σ. Στίνη, Γ. Τρανού, Δ. Τσάκος, Α. Τσάκου, Α. - Ε. Τσέλλιου, Α. Φραντζανά

ΣΤ’ Δημοτικού
Α. Γεωργιάδης, Μ. Κοροκυθάκης, Δ. Κουνδουράς, Κ. Μαρκόπουλος, Γ. Μπρουζιώτης, Β. Παπαγεωργίου, Α. Χαριζώνα, Α. Χριστέλης

Ε’ Δημοτικού
Ε. Αλεξανδρίδου, Χ. Αποστολακάκη, Α. Καραβασίλη, Σ. Μάγκας, Α. Μπέλλος, Α. Παναγιωτίδης, Μ. Σιμώνη, Π. Ταλατάς, Ε. Τριαρίδου, Δ. Φόρας, Α. Χουσιάδα

Δ’ Δημοτικού
Α. Γιαννακούλας, Μ. Γκανάτσα, Δ. Γκανάτσας, Σ. - Μ. Ιωσηφίδου, Μ. Μπέλλης, Μ. Πανδριά, Μ. Τσέλλιου

Γ’ Δημοτικού
Χ. Διδασκάλου, Γ. Καϊμάκη, Α. Κοροκυθάκη, Ε. Λιβιτσάνου, Α. - Χ. Μοσχίδης, Α. Χουσιάδα

Β’ Δημοτικού
Β. Αλβανού, Α. Βλάχου, Α. Βρεττού, Α. Γκινάλη, Χ. Καραβασίλη, Ε. Κωνσταντινίδου, Α. Μπιτζάνης, Α. Πανταζής, Χ. Παπαγιάννης, Χ. Σπυριδόπουλος, Δ. Τραγιαννίδης, Ι. Τσαπάκης, Κ. Χασάπης

ΣΤ’ Δημοτικού
Α. Γεροθανάση

ΣΤ’ Δημοτικού
Ι. Αρνολντ - Αμβροσιάδης, Κ. Ασλανίδης, Γ. Βενιζέλος, Ε. Βογιατζής, Γ. Καρανίκος, Π. Κρετσόβαλη, Ε. Μακρυγιαννάκης, Ε. Σαββίδης, Ε. Τσίγκα, Α. Χορόζογλου

Ε’ Δημοτικού
Δ. Αλεξανδρίδης, Σ. Βράνη, Α. Γεροθανάση, Τ. Γρηγοριάδης, Γ. Ζαχαριάδης, Δ. - Α. Ηρακλείδη, Π. Κουτσογεώργος, Α. Λαλιώτη, Β. Μπουμπόνα, Α. Οικονόμου, Α. Παμπόρη, Δ. - Ρ. Παπαδάμ, Ε. Σιφναίου, Ο. - Θ. Τζαμτζής, Σ. Χατζηνικολάου - Μάγειρου, Α. Χυτίρογλου

Δ’ Δημοτικού
Α. Βράνη, Ν. Κηπουρός, Σ. Λεγμπέλου, Π. Μπότσογλου, Ε. Σιμώνης, Ρ.Τσιάμης

Γ’ Δημοτικού
Μ. Ζέκας, Ε. Ιωαννίδης, Ο. Καραβιώτης, Ε. - Μ. Κοροβέση, Β. Κουτσός, Μ. Μεϊμαρίδης, Α. Τζίνας, Ε. Χασιώτη, Ν. Χρυσικός - Κωνσταντουδάκης

ΣΤ’ Δημοτικού
Γ. Κοτζάμπασης

Δ’ Δημοτικού
Ι. Άρνολντ - Αμβροσιάδης, Γ. Βενιζέλος

ΣΤ’ Δημοτικού
Ν. Αλεξοπούλου, Ι. Δέλλιος, Γ. Καραγκιαούρης,  Σ. Κυριάκου

Ε’ Δημοτικού
Γ. Κοτζάμπασης, Μ. Τίρτα

Δ’ Δημοτικού
Σ. Αμπραχαμιάν, Π. Κοσμάς, Ε. Κουτσουμπέλια, Ι. Κυρίδης, Χ. Ματιάκη, Μ. - Ε. Παππά, Α. Πόππης, Σ. Σακελλαρίδης

Γ’ Δημοτικού
Ε. Βογιατζής, Σ. Ζαφειριάδης, Ε. Μακρυγιαννάκης,  Χ. Μηλιώνης, Α. Χορόζογλου

Μαθηματικός Διαγωνισμός της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας Β. Ελλάδος

ΣΤ’ Δημοτικού

2η θέση Κ. Μαρκόπουλος, Χ. Αποστολακάκη, Α. Γεωργιάδης, Ν. Χατζηβαλάσης
3η θέση Α. Καραμάνης

 

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Α. Μπέλλος
3η θέση Χ. Αποστολακάκη, Α. - Ο. Εφραιμίδου

ΣΤ’ Δημοτικού

1η θέση Χ. Μαρινόπουλος, Β. Παππά, Μ. Χυτίρογλου
2η θέση Α. Γιαννακόπουλος, Κ. Κούκαλιας, Β. Μαρμαρίδου, Π. Μαρμαρίδου, Σ. Μάστορης, Θ. - Α. Μπίλλας, Τ. Πετρίδης, Ε. Χρυσάφη
3η θέση Α. Αρχίπωβα, Α. Κουρτίδης, Γ. Μάρκου, Μ. - Ε. Παπαγιάννη

 

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Α. Καραμάνης, Ι. Κυρίδου, Α. Παπαζίκος
3η θέση Α. Ανδρεάδη, Α. Γεωργιάδης, Β. Παπαγεωργίου, Ν. Χατζηβαλάσης

ΣΤ’ Δημοτικού

3η θέση Ο. Καραβιώτης, Ε. Κολυμπιανάκη, Β. Τριανταφύλλου

 

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Χ. Μαρινόπουλος
2η θέση Ο. Δαδούδη, Σ. Μάστορης, Β. Παππά, Μ. Χυτίρογλου

ΣΤ’ Δημοτικού

1η θέση Α. Βράνη
2η θέση Π. Μπότσογλου, Ρ. Τσιάμης
3η θέση Β. Γούλα, Θ. Δούρος,  Ν. Χρυσάγης

 

Ε’ Δημοτικού

2η θέση Α. Τζίνας, Ο. Καραβιώτης, Ε. Κολυμπιανάκη, Α. Κούρτη
3η θέση Ι. Νάκος, Κ. Ξενοπούλου, Σ. Πολυχρόνης

ΣΤ’ Δημοτικού

1η θέση Π. Κουτσογεώργος
2η θέση Χ. Αηδονίδου, Δ. - Α. Ηρακλείδη, Δ. Κωνσταντός
3η θέση Χ. Ιωαννίδης, Α. Παμπόρη, Κ. Στεφανίδης

 

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Χ. Αναστασιάδης, Α. Βράνη, Π. Μπότσογλου, Ρ. Τσιάμης
2η θέση Ν. Κηπουρός, Κ. Κουκοβίνος, Β. Σαχταρίδου, Δ. Χατζηκαμάρης
3η θέση Κ. Αθανασόπουλος, Θ. Δούρος, Β. Κρετσόβαλη, Σ. Λεγμπέλου, Σ. Μακέδος, Σ. Σχοινάς, Ε. Τσιρανίδης

ΣΤ’ Δημοτικού

1η θέση Γ. Βενιζέλος, Ε. Βογιατζής
2η θέση Κ. Ασλανίδης
3η θέση Ι. Άρνολντ - Αμβροσιάδης, Ε. Μακρυγιαννάκης, Ν. Λογιωτάτου, Γ. Καρανίκος

 

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Π. Κουτσογεώργος
2η θέση Δ. Κωνσταντός, Ε. Πίτση
3η θέση Μ. Ζορπίδης

ΣΤ’ Δημοτικού

1η θέση Γ. Φλέσσας
2η θέση Π. Κοσμάς, Ι. Κυρίδης, Γ. - Α. Πίτσης, Ρ. Χρυσάγης
3η θέση Σ. Αμπραχαμιάν, Μ. - Κ. Γιαννασίδου, Π. Κόντζογλου, Μ. - Ε. Παππά, Κ. Φίστας

 

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Γ. Βενιζέλος
2η θέση Ε. Μακρυγιαννάκης
3η θέση Ε. Βογιατζής, Ε. Τσίγκα

ΣΤ’ Δημοτικού

1η θέση Δ. Γιάννου, Μ. Καραγκιαούρη, Γ. Κοτζάμπασης, Ε. Παμπόρη, Μ. Παπαδημητρίου, Ι. Τζιώρτζης, Ε. Τουμπουρλέκα, Π. Χασάπης
2η θέση Σ. Ιωαννίδη, Μ. Τίρτα
3η θέση Σ. Γεωργοπούλου, Ε. Ιωαννίδου, Κ. Κουμεντάκης, Σ. Μαρκιανός - Ράιτ, Κ. Μαυρομάτη

 

Ε’ Δημοτικού

2η θέση Κ. Ζήσης - Τέγος, Σ. - Μ. Σακελλαρίδης
3η θέση Σ. Αμπραχαμιάν, Ν. Ζακαπίδας, Ε. Κουτσουμπέλια, Χ. Ματιάκη

ΣΤ’ Δημοτικού

2η θέση Ο. Φαρμάκης
3η θέση Ο. Αθανασιάδης - Σαλαλές, Ν. Αλεξοπούλου, Ι. Δέλλιος, Γ. Καραγκιούρης, Γ. Παπάζογλου, Α. Χατζηδημητριάδης

 

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Μ. Τίρτα
3η θέση Γ. Κοτζαμπάσης

ΣΤ’ Δημοτικού

1η θέση Α. Ανδεαδάκης, Π. Γαλόπουλος, Ι. Νάκου, Μ. Τζιώρτζης

 

Ε’ Δημοτικού

2η θέση Θ. Γάτσιος

ΣΤ’ Δημοτικού

Βραβεία Γ. Μαλέας, Χ. Παπαποστόλης, Γ. - Α. Σταυρινός, Α. - Μ. Τζήκα, Β. Φεσατίδου

 

Ε’ Δημοτικού

Βραβεία Β. Αντωνιάδης, Χ. Γούτα, Γ. Χουάνκ

ΣΤ’ Δημοτικού

3η θέση Ε. Βουλγαράκη, Α. Φαρμάκης

 

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Χ. Παπαποστόλης
2η θέση Ι. Λυκάρτσης, Α. Τρικκαλιώτης

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Α. Κουσινόβαλη

ΣΤ’ Δημοτικού

1η θέση Σ. Ανδρίκος

 

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Α. Ανδρίκος, Δ. Ανδρίκος
3η θέση Α. Παπαδημητρίου, Χ. Τζέλης, Σ. Τσερανίδης

ΣΤ’ Δημοτικού

1η θέση Α. Σταυρινού
2η θέση Α. Παναγιωτίδης
3η θέση Ε. Παναγιωτίδου, Α. Στεφανίδης

 

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Ν. Βρύζας
2η θέση Δ. Σίσκος

Διεθνής Μαθηματικός Διαγωνισμός
Ευρωπαϊκό Μαθηματικό Κύπελλο

Χρυσό Μετάλλιο Ρ. Κετσετσίδης 2014
Αργυρό Μετάλλιο Β. Γεωργιάδης 2015
Πρώτο βραβείο Γ. Βενιζέλος 2014
Δεύτερο Βραβείο Θ. Χάρης 2015
Ν. Καλοσίδης 2014
Φ. - Ι. Συτιλίδης 2014
Ρ. Τσιάμης 2014
Τρίτο Βραβείο Χ. Ιωαννίδης 2015
Κ. Κουτρούλης 2015
Π. Κουτσογεώργος 2015
Η. Πηλιανίδης 2015
Ι. - Μ. Άρνολντ - Αμβροσιάδης 2014
Ι. Γηρούσης 2014
Ν. Δημόπουλος 2014
Χ. Ιωαννίδης 2014
Χ. Καραθόδωρος 2014
 Εύφημη μνεία A. - Γ. Κουλούρας 2014
Σ. Μάστορης 2014
Γ. Παπαχατζάκης 2014
Η. Πηλιανίδης 2014
Ο. Πλοιαρίδης 2014
Δ. Τσαραβάς 2014
Κ. - Α. Φογκτ 2014
Ι. Χαρισιάδης 2014
Χρυσό Μετάλλιο Γ. Βενιζέλος 2015
Δεύτερο Βραβείο Ρ. Κετσετσίδης 2015
Φ. - Ι. Συτιλίδης 2015
Ρ. Τσιάμης 2015
Γ. Μπατζόλης 2014
Εύφημη μνεία Ι. Χαρισιάδης 2015

Βιολογία

Διεθνής Ολυμπιάδα Βιολογίας
International Biology Olympiad (IBO)

Κ. Σαμαράς - Τσακίρης 23η Διεθνής Ολυμπιάδα Βιολογίας, Σιγκαπούρη 2012

 

Ε. Κωνσταντινίδου 24η Διεθνής Ολυμπιάδα Βιολογίας, Ελβετία 2013

 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός της Ένωσης Ελλήνων Βιολόγων

Κ. Σαμαράς - Τσακίρης 2012
Κ. Σαμαράς - Τσακίρης 2011
Ε. Κωνσταντινίδου 2013, 2012

 

Τ. Γωγάκος 2006, 2005
Δ. Γραμματικοπούλου 2005
Ι. Κωνσταντινίδης 2005

Φυσική

Διεθνής Ολυμπιάδα Φυσικής
International Physics Olympiad (IPhO)

Γ. Σκολιανός 36η Διεθνής Ολυμπιάδα Φυσικής, Ισπανία 2005

 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών

 

Β. Γεωργιάδης 2016
Π. Κουτσογεώργος 2015
Σ. Μαγκιριάδου 2003

 

Σ. Θωμάρεϊς 2012
Φ. - Ι. Συτιλίδης 2014
Γ. Σκολιανός 2005

ΣΤ΄ Δημοτικού

Αριστείο Π. Μαρμαρίδου, Β. Παππά, Δ. Παπάρας

 

Ε΄ Δημοτικού

Αριστείο Β. Παπαγεωργίου, Μ. - Π. Χριστοβίτση

ΣΤ΄ Δημοτικού

Αριστείο Ο. Καραβιώτης, Β. Τριανταφύλλου

ΣΤ΄ Δημοτικού

Αριστείο Σ. Μαυρομάτης, Ν. Κηπουρός

 

Ε΄ Δημοτικού

Αριστείο Ο. Καραβιώτης, Β. Κουτσός, Ν. Χρυσικός - Κωνσταντουδάκης

ΣΤ΄ Δημοτικού

Αριστείο Χ. Αηδονίδου, Χ. Καραθόδωρος, Α. Παπαδόπουλος
Βραβείο Δ. Άγγος, Ν. - Σ. Ευθυμιάδου

 

Ε΄ Δημοτικού

Αριστείο Π. Αγγελόπουλος, Α. Αντωνιάδης, Ι. Ζανάκη - Κάλφα
Βραβείο Σ. Μαυρομάτης, Ρ. Τσιάμης

ΣΤ΄ Δημοτικού

Αριστείο Γ. Βενιζέλος, Σ. Ζαφειριάδης
Βραβείο Γ. Καρανίκος, Ε. Μακρυγιαννάκης, Ε. Τσίγκα

 

Ε΄ Δημοτικού

Αριστείο Χ. Καραθόδωρος, Χ. Φαλέτας

ΣΤ΄Δημοτικού

Αριστείο Μ. - Κ. Γιαννασίδου, Σ. Αμπραχαμιάν, Σ. Παπαευαγγέλου, Ρ. - Β. Χρυσάγης
Βραβείο Ε. Κουτσουμπέλια, Χ. Ματιάκη, Γ. Τσούγγαρης, Θ. Φλεβάρης

 

Ε΄ Δημοτικού

Αριστείο Σ. Ζαφειριάδης, Δ. Βαρβούτη, Γ. Καρανίκος, Ε. Μακρυγιαννάκης, Χ. Μηλιώνης, Η. Σαλαμώτας
Βραβείο Γ. Βενιζέλος,  Σ. Κυρατζή, Ε. Τσίγκα

ΣΤ΄ Δημοτικού

Αριστείο Γ. Κοτζάμπασης, Δ. Γιάννου, Κ. Μαυρομάτη, Μ. Καραγκιαούρη, Μ. Τίρτα

 

Ε΄ Δημοτικού

Αριστείο Γ. - Α. Φλέσσας

Ε΄ Δημοτικού

3η θέση Γ. Κοτζαμπάσης

Ε΄ Δημοτικού

1η θέση Ν. Αλεξοπούλου
3η θέση Α. Χατζηδημητριάδης

ΣΤ΄ Δημοτικού

1η θέση Π. Παχίδης

Ε’ Δημοτικού

2η θέση Χ. Ισάκογλου

ΣΤ΄ Δημοτικού

1η θέση Ν. Βρύζας
2η θέση Δ. Σίσκος

ΣΤ΄ Δημοτικού

1η θέση Ζ. Χατζηδημητριάδου
3η θέση Σ. Παπανικάνδρου

 

Ε’ Δημοτικού

1η θέση Ν. Βρύζας

3ος Διαγωνισμός Φυσικής Γυμνασίου Β. Ελλάδος της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών

Ρ. Κετσετσίδης 2012

 

Γ. Βενιζέλος 2012
Ρ. - Β. Χρυσάγης 2012

 

Αστρονομία και Αστροφυσική

Διεθνής Ολυμπιάδα Αστρονομίας και Αστροφυσικής
International Olympiad on Astronomy and Astrophysics (IOAA)

Γ. Παπαχατζάκης 9η Διεθνής Ολυμπιάδα Αστρονομίας και Αστροφυσικής, Ινδονησία 2015
Ε. Τσαπράζη 8η Διεθνής Ολυμπιάδα Αστρονομίας και Αστροφυσικής, Ρουμανία 2014
Α. Παλάσκος 7η Διεθνής Ολυμπιάδα Αστρονομίας και Αστροφυσικής, Ελλάς 2013

 

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Αστρονομίας και Διαστημικής

Γ. Παπαχατζάκης 2016
Ρ. Τσιάμης 2015
Γ. Παπαχατζάκης 2015
Ε. Τσαπράζη 2014
Χ. Τσερτσενές 2013
Ρ. Τσιάμης 2016
Α. Παλάσκος 2014

Formula1 in Schools

Διεθνής Διαγωνισμός F1 in Schools

Infinite Racing 2016

 

Πανελλήνιος Διαγωνισμός F1 in Schools

Infinite Racing 2016

Χημεία

Πανελλήνιος Διαγωνισμός της Ένωσης Ελλήνων Χημικών

Π. Καλμούκος 2012

 

Δ. Γραμματικοπούλου 2005

 

Α. Χαροκόπος 2004

 

Διεθνής Διαγωνισμός Γνώσεων Χημείας

Π. Καλμούκος 2013

 

Γενικές Γνώσεις

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Γνώσεων Μέσω Internet «Λυσίας»

Ρ. Τσιάμης 2015, 2014
Γ. Κοτζάμπασης 2011, 2010
Γ. Τικτόπουλος 2004

 

Ρ. Τσιάμης 2013
Θ. Ζηκούλη 2012
Χ. Γούτα 2011, 2010

 

Α. Χατζηδημητριάδης 2012
Α. Γαϊτανίδης 2007
Σ. Τσερανίδης 2007
Ζ. Χατζηδημητριάδου 2007
Χ. Ζαχαριάδου 2004

 

Ε΄ Δημοτικού

1η θέση Σ. Μάγκας

ΣΤ΄ Δημοτικού

1η θέση Γ. Κοτζάμπασης

 

ΣΤ΄ Δημοτικού

2η θέση Α. Γωγάκος