Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Studies Abroad: Θερινά Εκπαιδευτικά Προγράμματα σε Ιταλία & Ελβετία

Οι μαθητές των Εκπαιδευτηρίων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα Studies Abroad έλαβαν μέρος σε εξαιρετικά θερινά προγράμματα σε Πανεπιστήμια της Ιταλίας και της Ελβετίας.

Οι μαθητές της Β΄ Λυκείου Ι. Σαρόπουλος και Σ. Κουλαξής επιλέχθηκαν να συμμετάσχουν στο θερινό πρόγραμμα Discover Your Talent ( 30/06 - 04/07/2014) του Οικονομικού Πανεπιστημίου Bocconi στο Μιλάνο της Ιταλίας.

H μαθήτρια της Β΄ Λυκείου Φ. Δέλλιου παρακολούθησε το θερινό πρόγραμμα του Πανεπιστημίου Les Roches - International School of Hotel Management (21 - 26/08/2014) στην Ελβετία.

Η συμμετοχή των μαθητών στα παραπάνω προγράμματα αποτελεί συγχρόνως και προκαταρκτικό στάδιο της διαδικασίας εισαγωγής τους στα προπτυχιακά τμήματα των πανεπιστημιακών τους τμημάτων.