Studies Abroad: Θερινά Εκπαιδευτικά Προγράμματα στις ΗΠΑ

Μαθητές των Εκπαιδευτηρίων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα Studies Abroad έλαβαν μέρος σε εξαιρετικά θερινά προγράμματα το καλοκαίρι του 2014 σε πανεπιστήμια των ΗΠΑ.

Ο μαθητής της Γ΄ Λυκείου Α. Παναγιωτόπουλος επιλέχθηκε να συμμετάσχει (από 13 Ιουλίου μέχρι 09 Αυγούστου) στο Stanford University Mathematics Camp του Stanford University στην Καλιφόρνια.

O μαθητής της Β΄ Λυκείου Χ. Βαφειάδης συμμετείχε (από 29 Ιουνίου μέχρι 26 Ιουλίου) στο πρόγραμμα New York College Experience στο Barnard College της Νέας Υόρκης , όπου παρακολούθησε τα μαθήματα Economics και International Business: Wall Street and the World.

O μαθητής της Α΄ Λυκείου Ο. Τζαμτζής παρακολούθησε (από 23 Ιουνίου μέχρι 11 Ιουλίου) το μάθημα Introduction to the Physical Sciences στο Columbia University της Νέας Υόρκης.