Studies Abroad: Παρουσίαση των Εκπροσώπων του Kalamazoo College, Glion Institute of Higher Education & Les Roches International School of Hotel Management

Στο πλαίσιο του προγράμματος Studies Abroad την Πέμπτη,  02 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε παρουσίαση  από τους: κ. Rod Malcom, Associate Director of Admission, Coordinator of International Recruitment του Kalamazoo College στο Μίσιγκαν των ΗΠΑ και κ. Suzanne Ebener εκπαιδευτική σύμβουλο και εκπρόσωπο των Glion Institute of Higher Education και Les Roches International School of Hotel Management στην Ελβετία, πανεπιστήμια που καταλαμβάνουν τη 2η και την 3η θέση αντίστοιχα στις διεθνείς κατατάξεις στον τομέα  του Hospitality Management. Οι μαθητές ενημερώθηκαν για το πρόγραμμα σπουδών, την ακαδημαϊκή ζωή και είχαν την ευκαιρία να υποβάλουν τις ερωτήσεις τους στους εκπροσώπους των πανεπιστημιακών ιδρυμάτων.

Οι συναντήσεις αυτές συμβάλλουν στην πληρέστερη ενημέρωση των μαθητών και διασφαλίζουν την επιτυχία τους.