Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Studies Abroad: Παρουσίαση των Εκπροσώπων των Bryn Mawr, Smith, Wellesley & Barnard

Στο πλαίσιο του προγράμματος Studies Abroad την Παρασκευή, 17 Οκτωβρίου 2014 πραγματοποιήθηκε παρουσίαση από τις κ.κ. M. McDill , J. Russell και V. Bagnyuk , εκπροσώπους των Κολεγίων θηλέων στις ΗΠΑ: Wellesly, Smith, Bryn Mawr και Barnard. Τα κολέγια αυτά κατέχουν κορυφαίες θέσεις στην κατάταξη των Liberal Arts Colleges σύμφωνα με το U.S. News & World Report Rankings 2015. Οι μαθήτριες ενημερώθηκαν για το πρόγραμμα σπουδών, την ακαδημαϊκή ζωή, τις προοπτικές εξέλιξης και είχαν την ευκαιρία να υποβάλουν τις ερωτήσεις τους. Οι συναντήσεις αυτές συμβάλλουν στην πληρέστερη ενημέρωση των μαθητών και διασφαλίζουν την επιτυχία τους.