Αποχαιρετιστήρια Γιορτή Νηπίων

Σε μια ενθουσιώδη ατμόσφαιρα χαράς και συγκίνησης, οι μαθητές των Νηπίων ζωντάνεψαν στη σκηνή το συναρπαστικό ταξίδι της επιστροφής του πολύπαθου Οδυσσέα στην Ιθάκη, αποχαιρετώντας τη φοίτησή τους στο Νηπιαγωγείο. Αμέτρητα παιδικά χαμόγελα, τραγούδια και υπέροχες μελωδίες πλημμύρισαν το Θέατρο του Πολιτιστικού και Αθλητικού Κέντρου των Εκπαιδευτηρίων, όπου τα παιδιά παρουσίασαν την παράσταση «Οι περιπέτειες του Οδυσσέα». Ο περίφημος Κύκλωπας Πολύφημος, οι φοβεροί Λωτοφάγοι, η μάγισσα Κίρκη, οι σαγηνευτικές Σειρήνες και άλλοι μυθικές μορφές της ιστορίας μετέφεραν το κοινό σε έναν κόσμο μαγικό. Με τη ζωντάνια και τη φρεσκάδα τους οι μαθητές κατάφεραν να συγκινήσουν και να μας διδάξουν πως το ίδιο το ταξίδι είναι εμπειρία ζωής, γεμάτο αξέχαστες περιπέτειες και πολύτιμες γνώσεις.