Τελετή Αποφοίτησης ΣΤ’ Δημοτικού

Μεγάλη συγκίνηση και έντονη συναισθηματική φόρτιση χαρακτήρισαν την κορυφαία των εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου, την τελετή αποφοίτησης των μαθητών της ΣΤ’ Δημοτικού, που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Πολιτιστικού και Αθλητικού κέντρου των Εκπαιδευτηρίων. Τα παιδιά παρουσίασαν με ενθουσιασμό και κέφι μια πολύ όμορφη γιορτή, που καταχειροκροτήθηκε από γονείς, εκπαιδευτικούς και φίλους. Συμμετείχαν σε θεατρικά, αθλητικά και χορευτικά δρώμενα, τραγούδησαν, χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς και αναπόλησαν μαζί, σε κλίμα νοσταλγίας, τις στιγμές που έζησαν όλα τα χρόνια της φοίτησής τους στο Δημοτικό, μην μπορώντας να κρύψουν τη συγκίνησή τους, τώρα που αυτή έφτασε στο τέλος της. Τους απόφοιτους αποχαιρέτησαν οι εκπαιδευτικοί και η διεύθυνση με πολλές ευχές για μια δημιουργική γυμνασιακή πορεία, γεμάτη πρόοδο, όνειρα και υψηλούς στόχους.