Συμμετοχή των Εκπαιδευτηρίων στην Εμπορική Έκθεση Εικονικών Επιχειρήσεων

Ομάδα μαθητών της Α’ Λυκείου συμμετείχε στη Εμπορική Έκθεση Εικονικών Επιχειρήσεων, που πραγματοποιήθηκε στο εμπορικό κέντρο Mediterranean Cosmos και διοργανώθηκε από το Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων.

Οι μαθητές του σχολείου μας παρουσίασαν στους επισκέπτες της έκθεσης αλλά και στους κριτές το «Health it app», προϊόν που παρήγαγε η εικονική επιχείρηση που δημιούργησαν. Το «Health it app» είναι μια εφαρμογή που συνδυάζει και ενώνει πολλές από τις ήδη υπάρχουσες εφαρμογές, αλλά προσφέρει και νέες υπηρεσίες (πχ: Φωνητικές οδηγίες για πρώτες βοήθειες) στον χώρο των υπηρεσιών υγείας.

Την ομάδα των μαθητών αποτελούν: Ν. Αζούδης, Δ. Αναγνώστου - Θεοδώρου, Α. Δεληπάλλας - Οντόνελλ, Π. Διαμαντής, Ο. Ζελελίδου, Β. Κεμπαπίδης, Ν. Κηπουρός, Δ. Κουγιουμτζή, Μ. Κουγιουμτζή, Σ. Μακέδος, Μ. Μερτζιμέκη, Κ. Πετσανά, Η . Πηλιανίδης, Σ. Πιπερίδης, Κ. Πόππης, Ρ. Τσιάμης, Α. Φωκά.