Τα Παιδιά Ζωγραφίζουν στον Τοίχο...με τον Γιώργο Χατζηνάσιο, στον Φιλολογικό Σύλλογο "Παρνασσός"

Μία μοναδική εμπειρία έζησαν οι μαθητές του Γυμνασίου του Ζωγραφείου Κωνσταντινούπολης και της ΣΤ΄ Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη,  καθώς μοιράστηκαν με τον διακεκριμένο μουσικοσυνθέτη Γιώργο Χατζηνάσιο τη σκηνή του  Φιλολογικού  Συλλόγου  «Παρνασσός», για να παρουσιάσουν την παράσταση «Τα παιδιά ζωγραφίζουν στον τοίχο…», τη Δευτέρα, 13 Μαρτίου 2017. Το πολυπληθές κοινό που παρακολούθησε την παράσταση ενθουσιάστηκε από τους μαθητές,  οι οποίοι έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και στάθηκαν άξια δίπλα στον κορυφαίο δημιουργό. Ευχάριστη έκπληξη για μικρούς και μεγάλους η τιμητική παρουσία του μεγάλου ερμηνευτή Μανώλη Μητσιά, ο οποίος τραγούδησε αγαπημένα τραγούδια με τον μουσικοσυνθέτη και τα παιδιά.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με την ευγενική συμπαράσταση της Πανελλήνιας Οργάνωσης Γυναικών «ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΗ» (Παράρτημα Ν. Ψυχικού) και υπό την αιγίδα του Φιλολογικού Συλλόγου «Παρνασσός».

Εκδήλωσης
Δελτίο