Διακρίσεις μαθητών στα Πανελλήνια Μαθητικά Πρωταθλήματα Σκάκι

Στο Λουτράκι Κορινθίας πραγματοποιήθηκαν τα Πανελλήνια Μαθητικά Πρωταθλήματα Σκάκι, στα οποία μαθητές του σχολείου μας πέτυχαν ιδιαίτερες διακρίσεις.

Συγκεκριμένα στο 15ο Πανελλήνιο Ομαδικό Μαθητικό Πρωτάθλημα Σκάκι Γυμνασίων, που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 8 Απριλίου 2017, η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων, με τους Ι. Δημουλιό, Μ. Τριανταφυλλίδη (Β΄ Γυμνασίου), Μ. Μπατζόλη και Π. Τζάρτζη (Α΄ Γυμνασίου) κατέκτησε την 5η θέση.

Στη συνέχεια, στο 29ο Πανελλήνιο Ατομικό Μαθητικό Πρωτάθλημα Σκάκι που διεξήχθη μεταξύ 9 - 10 Απριλίου 2017, ο μαθητής μας Μ. Τριανταφυλλίδης (Β΄ Γυμνασίου) κατέκτησε την 1η θέση συνολικά στην κατηγορία του. Επίσης οι μαθήτριές μας Μ. Μπατζόλη και Π. Τζάρτζη (Α΄ Γυμνασίου) διακρίθηκαν  στην κατηγορία των κοριτσιών, με την 6η θέση (ισοβαθμία με την 3η) και την 8η θέση αντίστοιχα. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας!