Βράβευση νικητών του διαγωνισμού Hackathlon

Με την τελετή βράβευσης των πέντε νικητών κάθε τάξης που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 20 Μαΐου, έκλεισε ο φετινός κύκλος του διαγωνισμού Hackathlon. Το άνοιγμα της εκδήλωσης έκανε  ο Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη, κ. Γ. Χατζόπουλος, ο οποίος αφού συνεχάρη τους νικητές και τα μέλη της Οργανωτικής Επιτροπής, προέτρεψε τους μικρούς μαθητές να ασχοληθούν με τον προγραμματισμό Η/Υ και να καλλιεργήσουν σχετικές δεξιότητες που θα διευρύνουν τους ορίζοντές τους στο μέλλον. Στην τελετή βράβευσης παραδόθηκαν και τα δώρα για τους νικητές κάθε τάξης, τα οποία ήταν προσφορά των χορηγών του διαγωνισμού.

Για φέτος τα δώρα ήταν Acer Microsoft Windows Tablets, smartband Cubot V2, γυαλιά εικονικής πραγματικότητας και ηχεία της Disney. Χορηγοί του διαγωνισμού ήταν η Microsoft Hellas (κύριος χορηγός), η εταιρία Classter, η Technokids και η Ελληνοεκδοτική. Στο τέλος, όλοι ανανεώσαμε το ραντεβού μας για την επόμενη σχολική χρονιά, καθώς προσδοκούμε ο επόμενος διαγωνισμός να έχει ακόμη μεγαλύτερη συμμετοχή και περισσότερα καινοτόμα στοιχεία.