Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Θερινά Προγράμματα 2017

Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη για την καλύτερη προσαρμογή, την άμεση εξοικείωση, τη δημιουργική απασχόληση και την προετοιμασία για τη νέα σχολική χρονιά περιμένουν τους μαθητές στα θερινά προγράμματα 2017, πριν χτυπήσει το πρώτο κουδούνι στις 11 Σεπτεμβρίου 2017. Κύριος στόχος των προγραμμάτων είναι να φέρει τους μαθητές πιο κοντά στον κόσμο των STREAM (Science, Technology, Reading, Engineering, Art and Mathematics).

Τα καινοτόμα προγράμματα απευθύνονται σε μαθητές Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων και άλλων σχολείων της πόλης και της ευρύτερης περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, δημόσιων και ιδιωτικών και παρέχεται ΔΩΡΕΑΝ.

Τα Θερινά Προγράμματα περιλαμβάνουν:

ΠρόγραμμαΠαρουσίαση

Α' Γυμνασίου
Β' Γυμνασίου - Γ' Λυκείου
Παρουσίαση

Εμπνευσμένοι δάσκαλοι και συνεργάτες των Εκπαιδευτηρίων εκπαιδεύουν, καλλιεργούν κλίσεις και ενδιαφέροντα, αναδεικνύουν δεξιότητες.

Σπεύστε να δηλώσετε συμμετοχή, πατώντας εδώ.

Σας περιμένουμε για ένα ευχάριστο και δημιουργικό ξεκίνημα!!!