4η Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού

Τη  Δευτέρα, 2 Οκτωβρίου, στο πλαίσιο της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας Αθλητισμού, στις εγκαταστάσεις του Γυμνασίου Λυκείου,  πραγματοποιήθηκαν  αγώνες για τις τάξεις Ε' - ΣΤ' Δημοτικού, Α' - Β' - Γ' Γυμνασίου και Α' - Β' Λυκείου. Οι μαθητές  αγωνίστηκαν στο ποδόσφαιρο, στην πετοσφαίριση, στην καλαθοσφαίριση, στην αντιπτέριση και στην επιτραπέζια αντισφαίριση. Ακολούθησε ομιλία για τα οφέλη του αθλητισμού και τη συμβολή του στο ήθος και στην ολοκληρωμένη παιδεία των νέων στο Πολιτιστικό και Αθλητικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους οι αθλητές καλαθοσφαίρισης, Παπαδόπουλος Λάζαρος και Χρηστίδης  Βασίλης.

Την 4η Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού τίμησαν και οι μαθητές της Α' - Δ' Δημοτικού, την Παρασκευή, 6 Οκτωβρίου, αφού αγωνίστηκαν σε δρόμους ταχύτητας, εμποδίων, σκυταλοδρομίας, στίβου περιπέτειας και ποδηλασίας.

Εκδήλωσης