Πρόκριση στο συνέδριο Microsoft Education Exchange E2 στη Σιγκαπούρη

Σημαντική πρόκριση για την Εκπαιδευτικό κ. Μαρία Παπαδοπούλου, δασκάλα της πρώτης Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων, η οποία επιλέχθηκε από την Microsoft, να αντιπροσωπεύσει τη χώρα μας στην επερχόμενη Παγκόσμια Διοργάνωση Microsoft Ε2 Education Exchange. Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί κατά το διάστημα 13 - 15 Μαρτίου 2018, στη Σιγκαπούρη, με σκοπό να προάγει το ρόλο της τεχνολογίας εντός του σύγχρονου εκπαιδευτικού συστήματος και να δώσει την ευκαιρία σε διαφορετικούς μεταξύ τους καθηγητές να έρθουν σε επαφή και να ανταλλάξουν ουσιαστικές απόψεις και ιδέες. Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη, ένα από τα τέσσερα Microsoft Showcase Schools της Ελλάδας, συμβάλλουν στη διάχυση της εκπαιδευτικής καινοτομίας και στη διαμόρφωση ενός σχολείου έξυπνου, διαδραστικού και δημιουργικού.