Αγώνες Τέχνης 2018

Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη διοργανώνουν για τέταρτη συνεχή χρονιά, με την έγκριση του ΥΠ.Π.Ε.Θ. (114213/Δ2/06-07-2017), τους πανελλήνιους μαθητικούς Αγώνες Τέχνης, από την Πέμπτη 22 έως και το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018.

Οι Αγώνες Τέχνης απευθύνονται σε μαθητές Γυμνασίου - Λυκείου της Ελλάδας και της Ομογένειας και αφορούν το θέατρο, την ποίηση, τη μουσική (μουσικά και χορωδιακά σύνολα), τη ζωγραφική, τη φωτογραφία και την παραγωγή video. Οι μαθητές έχουν τη δυνατότητα σε ένα περιβάλλον εκπαιδευτικό που διδάσκει και εξασφαλίζει τον καθαρό και δίκαιο αγώνα να καλλιεργήσουν και να αναδείξουν τις δεξιότητές τους στην καλλιτεχνική έκφραση και δημιουργία και παράλληλα να συνειδητοποιήσουν την αξία της τέχνης στη σύγχρονη εποχή.

ΠρόγραμμαΠόστερ