«Ήταν κάποτε ένα όνειρο»

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων E. Μαντουλίδη πήραν μέρος στην παρουσίαση του βιβλίου «Ήταν κάποτε ένα όνειρο» της Έλλης Πεταλά, εκδόσεις Πατάκη, στο βιβλιοπωλείο Κωνσταντινίδης.

Με αφορμή ένα όνειρο που ήθελε να γίνει πραγματικότητα, οι μικροί μας πρωταγωνιστές «ζωντάνεψαν» τις ιστορίες του βιβλίου, ζωγράφισαν τα δικά τους όνειρα και πήραν την απόφαση να βρουν τον τρόπο, για να βγουν πραγματικά, παρά τα εμπόδια που είναι πιθανό να συναντήσουν στον δρόμο τους. Τα παιδιά μάς ταξίδεψαν σε έναν κόσμο μαγικό, έπαιξαν, τραγούδησαν και γνώρισαν από κοντά τη συγγραφέα, που τους ενέπνευσε.

«Ήταν κάποτε ένα όνειρο» της Έλλης Πεταλά με τους μαθητές της Α΄Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων E. Μαντουλίδη στο βιβλιοπωλείο Κωνσταντινίδης