Εικονική Επιχείρηση - Ημερίδα «Leaders for a day»

Leaders_For_A_Day

Στο πλαίσιο του προγράμματος Εικονική Επιχείρηση, που διοργανώνει ο SEN/JA Greece, διοργανώθηκε στις 23 Απριλίου η εκπαιδευτική δραστηριότητα - ημερίδα «Leaders for a day». Οι μαθήτριες της Α΄Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων  Ε. Κιμπουροπούλου και Έ Χρυσάφη συμμετείχαν μαζί με 20 συνολικά  μαθητές από όλη την Ελλάδα στη δραστηριότητα που έλαβε χώρα στα γραφεία της ασφαλιστικής εταιρείας ΝΝ Hellas στην Αθήνα και έλαβαν βεβαίωση για την παρουσία τους.

Κατά τη διάρκεια του προγράμματος «Leaders for a day» οι μαθητές αρχικά παρακολούθησαν παρουσιάσεις από τα μέλη του ΔΣ της ΝΝ σχετικά με τον τομέα του καθενός (Marketing, HR, Risk Management, κλπ), ενώ στη συνέχεια ακολούθησαν μέλη της εταιρείας (job shadowing), παρακολούθησαν τις εργασίες τους και έλαβαν λεπτομερείς εξηγήσεις για τον τρόπο λειτουργίας του τομέα τους και της εταιρείας ως συνόλου.