Easter Egg Hunt

Easter-bunny-hunt

Παρόλο που το Πάσχα έπεσε αρκετά νωρίς φέτος, όλοι ξέραμε ότι το λαγουδάκι του Πάσχα δεν θα μας απογοήτευε. Εξάλλου, έχει πάντα χρόνο για μας. Και δεν μπορούσε να κάνει αλλιώς.  Ήμασταν τόσο καλά παιδιά!

Ξέραμε ότι δεν θα το δούμε, αλλά ήμασταν σίγουροι ότι θα ερχόταν. Το περιμέναμε με ανυπομονησία, γι’ αυτό και ετοιμάσαμε τα όμορφα  πασχαλινά μας καλάθια. Πού αλλού θα τοποθετούσαμε τα νόστιμα σοκολατένια πασχαλινά αυγά μας;

Φυσικά, δε μας απογοήτευσε. Η αναμονή μας τελείωσε πριν από τις διακοπές του Πάσχα όταν πληροφορηθήκαμε ότι μας περίμενε μια έκπληξη!

Οι λιχουδιές ήταν κρυμμένες στην παιδική χαρά. Οι μαθητές των Seeds, των Blossoms και των Beatles ξεχύθηκαν και προσπάθησαν να βρουν τις λιχουδιές που είχε φέρει το λαγουδάκι του Πάσχα μόνο γι' αυτούς. Τελικά τις βρήκαν. Τι ανακούφιση! Οι μαθητές μας πέρασαν αξέχαστα!