Παγκόσμιοs Διαδικτυακόs Μαθηματικόs Διαγωνισμόs Mini Math Madness

Mini_Math_Madness_Diagonismos_2018

Την άνοιξη του 2018 τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη συμμετείχαν στον Παγκόσμιο Διαδικτυακό Μαθηματικό Διαγωνισμό Mini Math Madness με δύο ομάδες: την ομάδα του Middle School (M.S.), η οποία αποτελούνταν από μαθητές Α΄ και Β΄ Γυμνασίου, και την ομάδα του High School (H.S.), η οποία αποτελούνταν από μαθητές Γ΄ Γυμνασίου και Λυκείου. Οι ομάδες  των Εκπαιδευτηρίων διαγωνίστηκαν διαδικτυακά με ομάδες σχολείων από όλον τον κόσμο. Ο διαγωνισμός διήρκησε 6 εβδομάδες και κάθε εβδομάδα οι μαθητές καλούνταν να απαντήσουν σε 7-8 ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής και συμπλήρωσης της απάντησης (grid ins).

Στην ομάδα M.S. συμμετείχαν οι εξής μαθητές: Αν.- Ολ. Εφραιμίδου (Β΄ Γυμνασίου), Α. Καραβασίλη (Β΄ Γυμνασίου), Κ. Κωνσταντινίδης (Α΄ Γυμνασίου),  Ο. Κωνσταντινίδης (Α΄ Γυμνασίου), Κ. Μπανάκα (Α΄ Γυμνασίου), Μ. Μπατζόλη (Β΄ Γυμνασίου), Μ. Μπέλλης (Α΄ Γυμνασίου),  Αθ. Παπαδόπουλος (Β΄ Γυμνασίου),  Στ. Παπαθανασίου (Α΄ Γυμνασίου),  Π. Τζάρτζη (Β΄ Γυμνασίου).

Στην ομάδα H.S. συμμετείχαν οι εξής μαθητές: Χ. Αλβανός (Α΄ Λυκείου), Ά. Ανδρεάδη (Γ΄ Γυμνασίου), Ά. Αρχίπωβα (Α΄Λυκείου),  Δ. Βασιλειάδης (Α΄ Λυκείου), Αθ. Γεωργιάδης (Γ’ Γυμνασίου), Ολ. Δαδούδη (Α΄ Λυκείου), Ι. Δημουλιός (Γ’ Γυμνασίου), Ν. Καραζιώτης (Β΄Λυκείου), Χρ. Καραφυλλιά (Γ΄ Γυμνασίου), Ε. Κιμπουροπούλου (Α΄ Λυκείου), Δ. Κουνδουράς (Γ΄ Γυμνασίου),  Κ. Κουτρούλης (Β΄ Λυκείου),  Ρ. Λούμι (Β΄ Λυκείου), Χρ. Μαρινόπουλος (Α΄ Λυκείου), Κ. Μαρκόπουλος (Γ΄ Γυμνασίου), Στ. Μάστορης (Α΄ Λυκείου), Γ. Μπρουζιώτης (Γ΄ Γυμνασίου),  Ο. Πλοιαρίδης (Β΄ Λυκείου), Αρ.-Χρ. Σάββα (Β΄ Λυκείου), Ι. Σαμαράς (Β΄Λυκείου), Ν. Σορτίκος (Γ΄ Γυμνασίου), Π. Σουλίδης (Β΄ Λυκείου), Δ. Στάγκος (Β΄ Λυκείου), Θ. Τζέλλος (Α΄ Λυκείου), Π. Χαλιμούρδας (Β΄ Λυκείου).