Το Πανηγύρι της Χαράς 2018

Μια μεγάλη γιορτή, γεμάτη στιγμές χαράς, γέλιου και ξενοιασιάς είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν και φέτος, μικροί και μεγάλοι στο Πανηγύρι της Χαράς, που διοργανώθηκε με επιτυχία στις εγκαταστάσεις του Δημοτικού Σχολείου των Εκπαιδευτηρίων.

Οι μικροί μας φίλοι είχαν την ευκαιρία να διασκεδάσουν και να ψυχαγωγηθούν με μια πληθώρα δραστηριοτήτων όπως κινητικά και παραδοσιακά παιχνίδια, ζωγραφική προσώπου, piñata, σαρανταποδαρούσα, στίβο περιπέτειας και ψάρεμα!. Επιπλέον, στο πλαίσιο του προγράμματος Stream Steps οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να κάνουν πειράματα φυσικής και κατασκευές ρομποτικής.

Για άλλη μια φορά έδωσαν το παρών και οργανώσεις όπως ο Σύλλογος  γονέων, κηδεμόνων και φίλων με προβλήματα όρασης και  πρόσθετες αναπηρίες «ΣΥΖΩΗ», και το Χαμόγελο του Παιδιού.

Γονείς, παιδιά και φίλοι των Εκπαιδευτηρίων καλωσόρισαν το καλοκαίρι και ανανέωσαν το ραντεβού τους για την επόμενη χρονιά σε ένα σχολείο ανοιχτό για όλους!

Εκδήλωσης