100% Επιτυχία στις Εξετάσεις Πιστοποίησης Πληροφορικής KeyCERT

Keycert_Test_2018

Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη αποτελούν Πιστοποιημένο Κέντρο Πληροφορικής από την KeyCERT, επίσημο αναγνωρισμένο φορέα πιστοποίησης Πληροφορικής από το ΕΚΕΠΙΣ.
Στο πλαίσιο των μαθημάτων Πληροφορικής και Τεχνολογίας έγινε μία ολοκληρωμένη προετοιμασία των μαθητών, για να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις των εξετάσεων πιστοποίησης Πληροφορικής, ώστε τελειώνοντας το Γυμνάσιο να αποκτήσουν και το αντίστοιχο πτυχίο που έχει απεριόριστη χρονική ισχύ, σύμφωνα με την τελευταία Υπουργική Απόφαση (ΦΕΚ Β 2123/2014).

Κατά τη σχολική χρονιά 2017 - 2018 64 μαθητές της Γ’ Γυμνασίου ολοκλήρωσαν με επιτυχία τις εξετάσεις στις παρακάτω ενότητες.

• Επεξεργασία κειμένου (Word)
  • Υπολογιστικά φύλλα (Excel)
  • Παρουσιάσεις (PowerPoint)
  • Διαδίκτυο (Internet)

Όλοι οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου που συμμετείχαν, εξετάστηκαν επιτυχώς και στις 4 ενότητες και έλαβαν την Πέμπτη 24/05/2018, στο Πολιτιστικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη (ΠΚΕΜ), το Πτυχίο Πιστοποίησης Πληροφορικής KeyCERT, που αναγνωρίζεται από τις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ.

Συγχαίρουμε τους μαθητές για τις διακρίσεις τους.

Λίστα Επιτυχόντων Εξετάσεων KeyCERT 2017 - 2018

Α. Αγγέλης, Κ. Αθανασιάδης, Ά. Ανδρεάδη, Π. Ανδρεάδης, Δ. Αργυρόπουλος, Ι. Βαγγέλη, Ν. Βαντούλης, Μ. Γεροντοπούλου, Δ. Γεωργάκαινας, Α. Γεωργιάδης, Β. Γεωργισούδης, Δ. Γκελερής, Μ. Γκρινιάτσου, Α. Γούνη, Ι. Δημουλιός, Γ. Διδασκάλου, Ι. Δούρος, Ν. Θεοδώρου, Λ. Ιωαννίδης, Α. Καζάκης, Α. Καραμάνης, Χ. Καραφυλλιά, Β. Κεμανετζή, Ι. Κερμανίδης, Κ. Κλαμπάτσας, Δ. Κουκούδας, Η. Λαΐνα, Ι. Μαρινόπουλος, Κ. Μαρκόπουλος, Κ. Μηκερόζης, Α. Μητσικάρης, Ε. Μπακή, Γ. Μπρουζιώτης, Ε. Νταουντάκης, Δ. Ντόντουλος, Μ. Ξένου, Ε. Παγκαλίδου, Α. Πανικίδης, Β. Παπαγεωργίου, Γ. Παπαδάκης, Μ. Παπαδοπούλου,  Α. Παπαζίκος, Μ. Παπαστεργίου, Η. Πασχαλίδης, Ι. Πρασσά, Α. Σαμαράς, Μ. Σελβίδης, Α. Σιάμπαλης, Δ. Σιφναίου, Ν. Σορτίκος, Α. Σταμπουλίδη, Π. Στεργιόπουλος, Α. Συμεωνίδου, Ν. Τηλιαβερίδης, Α. Τόλη, Μ. Τρανού, Μ. Τριανταφυλλίδης, Χ. Τσιούμα, Α. Τσουχνένκο, Ν. Χαλβατζάκης, Α. Χαριζώνα, Β. Χαριστός, Κ. Χατζησωτηρίου, Α. Χριστέλης.