Υποδοχή Νηπιαγωγείου - Α’ Δημοτικού

Ypodohi_Dimotiku_2018_

Λίγες μόνο μέρες πριν την έναρξη της φετινής σχολικής χρονιάς το σχολείο άνοιξε τις πύλες του, για να υποδεχτεί τους μικρούς μας μαθητές. Τα παιδιά του Παιδικού Σταθμού, του Νηπιαγωγείου και της Α’ Δημοτικού έφτασαν για πρώτη φορά στα Εκπαιδευτήρια, γνώρισαν τις καινούριες τους δασκάλες και εξερεύνησαν τις νέες τους τάξεις, ενώ παράλληλα οι γονείς τους είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου.

Η συνάντησή μας συνεχίστηκε στην αυλή του σχολείου, όπου τα παιδιά έκαναν στάση σε τρεις διαφορετικούς σταθμούς, όπου απασχολήθηκαν με παιχνίδια STREAM, ενώ συγχρόνως  συμμετείχαν σε αθλητικές δραστηριότητες και σε θεατρικό παιχνίδι. Η υποδοχή μας ολοκληρώθηκε με χορό και τραγούδια στην αγγλική γλώσσα, ενώ οι μαθητές αποχαιρέτισαν προσωρινά τις δασκάλες τους, γεμάτοι ενθουσιασμό και ανυπομονησία για τη σχολική χρονιά που ξεκινά.