Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Συνάντηση εκπαιδευτικών για το Erasmus+

Στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ «Education for heritage, heritage for education» πραγματοποιήθηκε η 1η συνάντηση εκπαιδευτικών στην πόλη Râmnicu Sărat της Ρουμανίας από τη Δευτέρα 26 μέχρι και την Παρασκευή 30 Νοεμβρίου 2018.

Το πρόγραμμα πρόκειται να εφαρμοστεί στα Εκπαιδευτήρια κατά τη χρονική περίοδο Νοεμβρίου 2018 - Αυγούστου 2020. Στη σύμπραξη αυτή εκτός από τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη συμμετέχουν ως συντονιστικά σχολεία το Scoala Gimnaziala από τη Ramnicu Sarat  της Ρουμανίας, το Tuzla Dede Korkut Ortaokulu από την Κωνσταντινούπολη της Τουρκίας, το Les Concha Mendez Cuesta από το Torremolinos της Ισπανίας και το Agrupamento De Escolas De Ideas από το Felgueiras της Πορτογαλίας.

Στην πρώτη συνάντηση συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί των Εκπαιδευτηρίων Μ. Ταβουλάρη και Δ. Χατζάκης.