Το «Σκουριασμένο Τρίγωνο» και οι μαθητές της Β’ Δημοτικού

Skuriasmeno_Trigono_Bogdanos

Μέσα σε μία γιορτινή ατμόσφαιρα οι μαθητές της Β’ Δημοτικού υποδέχθηκαν στο χριστουγεννιάτικο Bazaar των Εκπαιδευτηρίων τον συγγραφέα Δ. Μπογδάνο και το «Σκουριασμένο Τρίγωνο».

Οι μελωδικοί ήχοι της μουσικής και τα τραγούδια των παιδιών «ταξίδεψαν» μικρούς και μεγάλους στη μαγεία των Χριστουγέννων, σκόρπισαν  αισιοδοξία και χαμόγελα ελπίδας, δείχνοντας συγχρόνως μέσα από την προσωπική ιστορία της μικρής ηρωίδας του βιβλίου πως τούτες τις άγιες και γιορτινές ημέρες μπορούν να πραγματοποιηθούν ακόμη και οι πιο κρυφοί πόθοι και επιθυμίες όλων μας, αρκεί να πιστεύουμε σε αυτούς με δύναμη και πάθος.

Το «Σκουριασμένο Τρίγωνο» ζέστανε πραγματικά τις ψυχές όλων, περνώντας το αισιόδοξο μήνυμα πως μόνο η αγάπη, η φλόγα και η πίστη της καρδιάς μπορούν να ζωντανέψουν και τα πιο τρελά μας όνειρα.