Διακρίσεις μαθητών στην 38η Συνδιάσκεψη Επιλογής Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδας

EYP_2018

Από τις 14 έως τις 17 Δεκεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε η 38η Εθνική Συνδιάσκεψη Επιλογής του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδας με σκοπό τη στελέχωση της  ελληνικής  αποστολής που θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στην 89η Διεθνή Σύνοδο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων,  που θα  πραγματοποιηθεί την άνοιξη του 2019 στο Γερεβάν της Αρµενίας.

Η μαθήτρια Μ. - Ζ. Καμοπούλου ( Β΄ Λυκείου)  προκρίθηκε στην επταμελή ομάδα  που θα  συμμετάσχει στη Διεθνή Σύνοδο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων και η μαθήτρια  Ε. Χρυσάφη (Β΄ Λυκείου)  κατατάχθηκε  επιλαχούσα και θα λάβει μέρος σε διεθνή fora ή περιφερειακές ευρωπαϊκές συνόδους που πραγματοποιούνται σε διάφορες ευρωπαϊκές πόλεις.

Στη Σύνοδο συμμετείχαν  120 μαθητές Λυκείου από τις Περιφέρειες Μακεδονίας, Ηπείρου, Θεσσαλίας και Θράκης.

Πηγή