Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας αποφοίτων - γονέων 2019

Kopi_Pitas_Apofiti_Goneis_Mandoulides_2019

Σε ατμόσφαιρα συγκίνησης παλιοί απόφοιτοι των οποίων τα παιδιά σήμερα φοιτούν στα Εκπαιδευτήρια έκοψαν την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα στο «tre.».

Η καθιερωμένη, πλέον, κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας των παλιών αποφοίτων - γονέων των Εκπαιδευτηρίων αποτελεί μία ευκαιρία επανασύνδεσής τους με ευχάριστη και γιορτινή διάθεση. Φέτος, το φλουρί κέρδισε η κ. Εύα Τσουκαλίδου.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν επίσης παλιοί και σημερινοί δάσκαλοι, διευθυντές και καθηγητές του σχολείου, απόφοιτοι του Δημοτικού, του Γυμνασίου και του Λυκείου. Θυμήθηκαν σημαντικές στιγμές από τη σχολική ζωή και τα πρώτα χρόνια στα Εκπαιδευτήρια, μίλησαν με αγάπη για τους δασκάλους τους και ευχήθηκαν να έχουν και τα παιδιά τους αξέχαστες και ευχάριστες αναμνήσεις από το σχολείο τους.

από την εκδήλωση