Διακρίσεις στο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι 2019

Omades_Skaki

Το Σάββατο, 2 Φεβρουαρίου 2019 η ομάδα Σκάκι του Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη κατέλαβε την 4η θέση στο 18ο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών - Μαθητριών Ν. Θεσσαλονίκης - Χαλκιδικής, προκρινόμενη έτσι στο 17ο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι 2018 - 19.  Στο πλαίσιο του ίδιου Πρωταθλήματος η ομάδα Σκάκι του Γυμνασίου κατέλαβε την 5η θέση.

Την ομάδα του Λυκείου στελέχωσαν οι μαθητές Ι. Δημουλιός, Α. Νταβιντεάνου, Μ. Τριανταφυλλίδης (Α΄ Λυκείου), Μ. Βίτη, Ε. Ιωαννίδης (Β΄ Λυκείου), Γ. Κωνσταντίνου (Γ΄ Λυκείου).

Στην ομάδα του Γυμνασίου συμμετέχουν οι μαθήτριες Β. Μπανάκα (Α΄ Γυμνασίου), Κ. Μπανάκα (Β΄ Γυμνασίου), Μ. Μπατζόλη, Π. Τζάρτζη (Γ΄ Γυμνασίου). Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο Δημοτικό Σχολείο Λαγυνών του Ν. Θεσσαλονίκης.