Εξαιρετικές διακρίσεις στο 18ο Ανοικτό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού Ανατολικής Θεσσαλονίκης

διακρίσεις στο 18ο Ανοικτό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού

Εξαιρετικές διακρίσεις πέτυχαν μαθητές των Εκπαιδευτηρίων στο 18o Ανοικτό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού Μαθητών - Μαθητριών Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Ανατολικής Θεσσαλονίκης. Συγκεκριμένα το Σάββατο, 23 Φεβρουαρίου οι μαθητές Ε. Ιωαννίδης (Β΄ Λυκείου) και Μ. Τριανταφυλλίδης (Α΄ Λυκείου) κατέκτησαν την 1η και τη 2η θέση αντίστοιχα στην κατηγορία των Λυκείων.

Στο ίδιο πρωτάθλημα η μαθήτρια των Εκπαιδευτηρίων Μ. Μπατζόλη κατέκτησε την 2η θέση στη γενική κατάταξη της κατηγορίας της (Γ΄ Γυμνασίου) και επίσης τον τίτλο του 1ου κοριτσιού.

Το Πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων Βασιλειάδη και αποτελεί προκριματική φάση για το 18ο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού Μαθητών - Μαθητριών Νομών Θεσσαλονίκης - Χαλκιδικής. Η 2η αυτή φάση θα λάβει χώρα και πάλι στα Εκπαιδευτήρια Βασιλειάδη το Σάββατο, 2 Μαρτίου.