Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Εξαιρετικές διακρίσεις στο 18ο Ανοικτό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού Ανατολικής Θεσσαλονίκης

διακρίσεις στο 18ο Ανοικτό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού

Εξαιρετικές διακρίσεις πέτυχαν μαθητές των Εκπαιδευτηρίων στο 18o Ανοικτό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού Μαθητών - Μαθητριών Ανατολικής Θεσσαλονίκης

Εξαιρετικές διακρίσεις πέτυχαν μαθητές των Εκπαιδευτηρίων στο 18o Ανοικτό Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού Μαθητών - Μαθητριών Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Ανατολικής Θεσσαλονίκης. Συγκεκριμένα το Σάββατο, 23 Φεβρουαρίου οι μαθητές Ε. Ιωαννίδης (Β΄ Λυκείου) και Μ. Τριανταφυλλίδης (Α΄ Λυκείου) κατέκτησαν την 1η και τη 2η θέση αντίστοιχα στην κατηγορία των Λυκείων.

Στο ίδιο πρωτάθλημα η μαθήτρια των Εκπαιδευτηρίων Μ. Μπατζόλη κατέκτησε την 2η θέση στη γενική κατάταξη της κατηγορίας της (Γ΄ Γυμνασίου) και επίσης τον τίτλο του 1ου κοριτσιού.

Το Πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων Βασιλειάδη και αποτελεί προκριματική φάση για το 18ο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκακιού Μαθητών - Μαθητριών Νομών Θεσσαλονίκης - Χαλκιδικής. Η 2η αυτή φάση θα λάβει χώρα και πάλι στα Εκπαιδευτήρια Βασιλειάδη το Σάββατο, 2 Μαρτίου.