Εξαιρετικές διακρίσεις στον 4ο Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής

Οι 7 μαθητές των Εκπαιδευτηρίων που διακρίθηκαν, 2 αγόρια και 5 κορίτσια, στέκονται στο γρασίδι και χαμογελούν κρατώντας τους επαίνους που κέρδισαν

Εξαιρετικές διακρίσεις πέτυχαν μαθητές των Εκπαιδευτηρίων στον 4ο Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής (Ποιήματος - Διηγήματος/Θεατρικού Μονολόγου) που διοργάνωσε το 2ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Θεσσαλονίκης στις 23 Φεβρουαρίου 2019 και συμμετείχαν Λύκεια από τον Νομό Θεσσαλονίκης. Πιο συγκεκριμένα, τα Εκπαιδευτήρια απέσπασαν τα εξής βραβεία:

1ο βραβείο στην κατηγορία Διήγημα: Μ. - Ε. Παπαγιάννη (Β’ Λυκείου)

3ο βραβείο στην κατηγορία Διήγημα: Χ. Τσιούμα (Α’ Λυκείου)

Παράλληλα, απονεμήθηκαν οι εξής έπαινοι:

Έπαινος Αφηγηματικής Τεχνικής: Ε. Κιμπουροπούλου (Β’ Λυκείου) για το διήγημά της.

Έπαινος Πρωτότυπης Ιδέας: Ν. Βαντούλης (Α’ Λυκείου), Δ. Γκελερής (Α’ Λυκείου), Χ. Ταμπού (Β’ Λυκείου) για τα διήγηματά τους.

Έπαινος Δημιουργικής Έμπνευσης: Ε. Κιμπουροπούλου (Β’ Λυκείου), Θ. Νάκου (Β’ Λυκείου) για τα ποιήματά τους.