Πρώτο βραβείο στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Βίντεο: «Διακόσια χρόνια από το 1821»

Οι μαθήτριες των Εκπαιδευτηρίων Ι. Θεοδωρίδου, Ε. Κηπουρού και Μ. Μαλιγκούδη μαζί με τον αρχιεπίσκοπο ιερόνυμο και τον κύριο χατζάκη στην αίθουσα του υπουργείου

Οι μαθήτριες των Εκπαιδευτηρίων Ι. Θεοδωρίδου, Ε. Κηπουρού και Μ. Μαλιγκούδη (Γ΄ Γυμνασίου) απέσπασαν το Πρώτο Βραβείο στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Βίντεο με θέμα: «Διακόσια χρόνια από το 1821», που διοργάνωσαν το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και η Ειδική Συνοδική Επιτροπή Πολιτιστικής Ταυτότητας.

Οι μαθήτριες συναντήθηκαν με τον Μακαριώτατο Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και πάσης Ελλάδος κ. κ. Ιερώνυμο και συμμετείχαν στην εκπαιδευτική επίσκεψη στον Μυστρά.