Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Μουσικοθεατρική παράσταση Γ΄ Δημοτικού

Οι Μαθητές του δημοτικού των εκπαιδευτηρίων στην σκηνή του κέντρου εκδηλώσεων των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη

Με αφορμή τις ιστορίες του Τζιάννι Ροντάρι, η Γ΄ Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων παρουσίασε τη μουσικοθεατρική παράσταση «Παραμύθια από το τηλέφωνο»

Με αφορμή τις ιστορίες του «σύγχρονου Αισώπου» Τζιάννι Ροντάρι, η Γ΄ Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων παρουσίασε τη μουσικοθεατρική παράσταση «Παραμύθια από το τηλέφωνο». Η ανεξάντλητη φαντασία και η εφευρετικότητα του Τζιάννι Ροντάρι, του σπουδαίου παραμυθά από τη γειτονική Ιταλία, μας ταξίδεψαν σ' αυτή την όμορφη χώρα.

Στην έναρξη της γιορτής η χορωδία του σχολείου τραγούδησε παραδοσιακά τραγούδια από όλο τον κόσμο. Ήταν μια παράσταση γεμάτη μελωδίες και τραγούδια, που μας μετέφερε σε έναν ονειρικό κόσμο, πλούσιο σε εικόνες και συναισθήματα.