Κυνήγι πασχαλινών αβγών από τους μαθητές του English Garden

Οι μαθητές των English garden των εκπαιδευτηρίων τρέχουν στο προαύλιο δίπλα στον τοίχο αναρίχησης

Το Πάσχα έφτασε! Το λαγουδάκι του Πάσχα δεν μας απογοήτευσε ούτε φέτος. Πάντα βρίσκει χρόνο για εμάς. Και είναι φυσικό, αφού τα παιδιά μας είναι τόσο χαριτωμένα! Μπορεί να μην το βλέπουμε, ξέρουμε όμως ότι θα μας επισκεφθεί. Το περιμέναμε με ανυπομονησία, γι’ αυτό ετοιμάσαμε υπέροχα πασχαλινά καλάθια για τα σοκολατένια αβγά μας!

Λίγο πριν από τις διακοπές του Πάσχα κάποιος μάς είπε ότι έχουμε μια έκπληξη, αλλά ότι θα έπρεπε να ψάξουμε, για να την ανακαλύψουμε! Για τον λόγο αυτό συγκεντρωθήκαμε και ξεκινήσαμε το κυνήγι για τις λιχουδιές, που ήταν κρυμμένες στο προαύλιο και στην παιδική χαρά του English Garden.

Οι μαθητές των Seeds, των Blossoms και των Beatles διασκορπίστηκαν, έβαλαν τα δυνατά τους και κατάφεραν να εντοπίσουν τις γλυκές νοστιμιές που είχε αφήσει το λαγουδάκι μόνο για αυτούς. Όλα τα παιδιά ενθουσιάστηκαν και πέρασαν αξέχαστα!