Το «Πανηγύρι» των Εκπαιδευτηρίων

Το προαύλιο του δημοτικού σχολείου των εκπαιδευτηρίων όπου έχουν στηθεί διάφορα περίπτερα, γεμάτο από επισκέπτες

Το Πανηγύρι των Εκπαιδευτηρίων, με θέμα «Mission X in Space», πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Δημοτικού Σχολείου των Εκπαιδευτηρίων το Σάββατο, 18 Μαΐου.

Μικροί και μεγάλοι απολαύσαμε ένα διασκεδαστικό εικονικό ταξίδι στο διάστημα μέσα από ευφάνταστες δραστηριότητες.

Ανάμεσα σε άλλες δράσεις παίξαμε Star Wars και Twister in Space, κατασκευάσαμε Space Slime και Alien Balloons, τσεκάραμε τις γνώσεις μας για το διάστημα και φτιάξαμε βιβλιαράκι με τις φάσεις της σελήνης.

Όλοι μαζί ψυχαγωγηθήκαμε, παίξαμε, διασκεδάσαμε, συνδεθήκαμε και δημιουργήσαμε νέες φιλίες στη μεγάλη ανοιχτή γιορτή του σχολείου μας.

Φωτογραφίες από την Εκδήλωση