Η θεατρική ομάδα «Redicolo, puppet group» στα Εκπαιδευτήρια

Τα 3 μέλη της θεατρικής ομάδας κρατούν δύο κούκλες και μία μεγάλη κούκλα στο κέντρο με κόκκινα μαλλιά, κατά τη διάρκεια της παράστασης « Πινόκιο, ένα διαφορετικό αγόρι».

Μια ξεχωριστή εμπειρία είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν οι μαθητές της Β΄ Δημοτικού των Εκπαιδευτηρίων, παρακολουθώντας τη θεατρική παράσταση « Πινόκιο, ένα διαφορετικό αγόρι».

Η θεατρική ομάδα «Redicolo, puppet group» με κέφι και ζωντάνια, χρησιμοποιώντας μεγάλες χειροποίητες κούκλες και μαριονέτες και συνδυάζοντας το σύγχρονο κουκλοθέατρο με το θέατρο, έστειλε στα παιδιά επίκαιρα και διαχρονικά παιδαγωγικά μηνύματα για την αξία και τη μοναδικότητα κάθε ανθρώπου και για την ανάγκη αποδοχής του διαφορετικού.

Οι μικροί μαθητές γοητεύτηκαν από το θέαμα και αποχώρησαν με ... χίλιες σκέψεις στο μυαλό!