2ο Μαθητικό Συνέδριο Μαθηματικών

31 μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου, Α΄ Λυκείου και Β΄ Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων συμμετείχαν στο 2ο Μαθητικό Συνέδριο Μαθηματικών, που διοργανώθηκε το Σάββατο, 2 Νοεμβρίου 2019 από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (ΕΜΕ), στο πλαίσιο του 36ου Πανελλήνιου Συνεδρίου Μαθηματικής Παιδείας στις εγκαταστάσεις της Σχολής Επιστημών Υγείας, Campus Γαιόπολις του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (πρώην ΤΕΙ Θεσσαλίας), στη Λάρισα. Οι μαθητές παρουσίασαν τις εργασίες «Η Χρυσή Τομή», «Συνδυαστική», «Εισαγωγή στη Θεωρία Πιθανοτήτων», «Ομοιοθεσία» και «Θεώρημα Ceva και Θεώρημα Μενελάου».

Γ΄ Γυμνασίου: Μ. Γκανάτσα, Δ. Γκανάτσας, Γ. Ιακωβίδης, Κ. Κωνσταντινίδης, Ο. Κωνσταντινίδης, Σ. Μάμαλης, Κ. Μπανάκα, Μ. Μπέλλης, Α. - Μ. Παμπόρη, Α. Παπαδόπουλος, Α. Παπαδοπούλου, Σ. Παπαθανασίου, Σ. - Θ. Σπυρόπουλος, Μ. Ταμπού, Α. Ταμπουρής, Α. Τσιορβάς, Ρ. Τσιορβάς, Α. Φιλιππάς

Α΄ Λυκείου: Α. Παπαδόπουλος, Π. Τζάρτζη, Μ. - Α. Χρηστίδη

Β΄ Λυκείου: Α. Γεωργιάδης, Ι. Δημουλιός, Δ. Δουλγκέρης, Γ. Μπρουζιώτης, Χ. Καραφυλλιά, Β. Παπαγεωργίου, Α. Παπαζίκος, Ν. Σορτίκος, Μ. Τριανταφυλλίδης, Α. Χαριζώνα.