Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar 2019

Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar

Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη και ο Μορφωτικός Αθλητικός Σύλλογος ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ διοργανώνουν Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar, το Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου 2019, από τις 10:30 το πρωί έως τις 20:00 το βράδυ, στο Πολιτιστικό και Αθλητικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων στις εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου.

Στο Bazaar θα πωλούνται δημιουργίες των μαθητών όλων των βαθμίδων (γούρια, κοσμήματα, μικρά έργα τέχνης), έξυπνα παιχνίδια, χριστουγεννιάτικα στολίδια, ανθοσυνθέσεις, κάρτες, βιβλία, γυναικεία αξεσουάρ, αρώματα, παραδοσιακά γλυκά και βιολογικά προϊόντα.

Σας προτρέπουμε να στηρίξετε την προσπάθεια των μαθητών μας και να αγοράσετε τα δώρα σας από το Bazaar. Δώρα έξυπνα, οικονομικά, φτιαγμένα με μεράκι, χαμόγελο και αγάπη, από τα παιδιά και όσους τα αγαπούν.

Στο Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Bazaar συνεργαζόμαστε με το MAKE A WISH (Οργανισμός που πραγματοποιεί ευχές παιδιών 3 - 18 ετών, που πάσχουν από απειλητικές για τη ζωή τους ασθένειες), για να πραγματοποιήσουμε την ευχή ενός παιδιού, συγκεντρώνοντας το ποσό των 3.500 ευρώ.

Επίσης στηρίζουμε:

• το ΖΩΓΡΑΦΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ (Κωνσταντινούπολης)
  • τη ΣΥΖΩΗ (Πανελλήνιος Σύλλογος Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων Ατόμων με Προβλήματα Όρασης και Πρόσθετες Αναπηρίες)
  • τη ΜΕΛΙΣΣΑ (Ορφανοτροφείο Θηλέων Θεσσαλονίκης)
  • τις ΘΕΡΜΑΪΔΕΣ (Πανελλαδική Παναθηναϊκή Οργάνωση Γυναικών - Παράρτημα Θεσσαλονίκης)
  • τους φίλους της ΜΕΡΙΜΝΑΣ Θεσσαλονίκης
  • τον Σύνδεσμο Φίλων Ιδρύματος O ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑΣ «ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ»
  • την ΠΝΟΗ ΕΛΠΙΔΑΣ (Ελληνική Οργάνωση Πρόνοιας και Ισότητας)
  • το Χαμόγελο του Παιδιού

Πρόγραμμα Πόστερ