Ο Συγγραφέας Jeff Kinney «Το Ημερολόγιο ενός Σπασίκλα - Diary of a Wimpy Kid» στα Εκπαιδευτήρια

Ο Συγγραφέας Jeff Kinney στα Εκπαιδευτήρια

Ο Jeff Kinney, συγγραφέας και εικονογράφος της σειράς βιβλίων και παγκόσμιων best sellers «Το ημερολόγιο ενός σπασίκλα - Diary of a Wimpy Kid», που ταξιδεύει σε όλο τον κόσμο για τα βιβλία του, επισκέφτηκε τα Εκπαιδευτήρια, συνομίλησε, έπαιξε και ζωγράφισε με τους μαθητές της Ε΄, ΣΤ΄ Δημοτικού και Α΄ Γυμνασίου. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή, 6 Δεκεμβρίου στις 12:30, στο Πολιτιστικό και Αθλητικό Κέντρο των Εκπαιδευτηρίων, με την υποστήριξη των εκδόσεων «ΨΥΧΟΓΙΟΣ».

Το απόγευμα της ίδιας μέρας μαθητές του Γυμνασίου συνόδευσαν τον συγγραφέα σε προγραμματισμένη ξενάγηση στο Επταπύργιο και στην Άνω Πόλη.

Οι παραπάνω εκδηλώσεις αποτέλεσαν μια μοναδική εμπειρία για τους μικρούς αναγνώστες της παγκόσμιας επιτυχίας «Το Ημερολόγιο ενός Σπασίκλα - Diary of a Wimpy Kid» και για τα Εκπαιδευτήρια E. Μαντουλίδη, τα οποία είχαν την τιμή να φιλοξενήσουν τον διεθνούς φήμης συγγραφέα.

Στιγμιότυπα
από την Εκδήλωση