Παρακολούθηση της εκπαιδευτικής ταινίας «Ο μαγεμένος ύφαλος»

Nip Magemenos Ifalos

Παρακολούθηση  της εκπαιδευτικής ταινίας «Ο μαγεμένος ύφαλος»

Στο πλαίσιο του πρωτοποριακού προγράμματος «Ήπειροι και ωκεανοί», οι μαθητές των Προνηπίων παρακολούθησαν την εκπαιδευτική ταινία «Ο μαγεμένος ύφαλος» στο «NOESIS», το Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας. Η ταινία κινουμένων σχεδίων «Ο μαγεμένος ύφαλος»  κατάφερε να συναρπάσει τους μικρούς μαθητές και να τους εκπλήξει ευχάριστα με το περιεχόμενό της.

Με ήρωες δύο γενναία ψάρια, τον Άρη Πριόνη και τον Λάκη Λιθρίνη, οι μικροί μαθητές γνώρισαν την απεραντοσύνη των ωκεανών και τα συναρπαστικά τους μυστικά. Μέσα από τη μαγευτική ιστορία του μαγεμένου ύφαλου, τα παιδιά μυήθηκαν στα μυστικά της θαλάσσιας ζωής και κατανόησαν τη σημασία της για τη φύση, το περιβάλλον και την ανθρωπότητα.