Εξετάσεις Υποτροφιών Α΄ Γυμνάσιου 2020 - 2021

Μετά την πρόσφατη απόφαση για επαναλειτουργία των σχολείων, οι εξετάσεις υποτροφιών Α΄ Γυμνασίου 2020 - 2021 θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή, 31 Μαΐου 2020 και ώρα 09:00 στις κτιριακές εγκαταστάσεις του Γυμνασίου - Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη (12ο χλμ. ΕΟ Θεσ/νίκης - Ν. Μουδανιών).

Δηλώσεις συμμετοχής και βιογραφικά υποψηφίων γίνονται δεκτά έως τη Δευτέρα, 25 Μαΐου 2020.

Στη διαδικασία του διαγωνισμού θα τηρηθούν όλοι οι κανόνες για την ασφάλεια των υποψηφίων, με βάση τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας και του ΕΟΔΥ (αριθμός μαθητών με βάση τα τετραγωνικά της αίθουσας, αύξηση του διαστήματος μεταξύ των θρανίων, απολύμανση και αερισμός των αιθουσών, χρήση αντισηπτικού κατά την είσοδο μαθητών και εκπαιδευτικών στις αίθουσες, προαιρετική χρήση μη-ιατρικής προστατευτικής μάσκας από εκπαιδευτικούς και μαθητές κ.λπ.).

Τα Εκπαιδευτήρια με τις υποδομές και το εκπαιδευτικό δυναμικό που διαθέτουν μπορούν να εγγυηθούν την ασφάλεια και την προστασία της υγείας των παιδιών.

• Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ
  • Για να δηλώσετε συμμετοχή στις εξετάσεις Υποτροφιών πατήστε εδώ
  • Για να ενημερωθείτε για το πρόγραμμα σπουδών των Εκπαιδευτηρίων πατήστε εδώ