Ηλεκτρονικά κόμικς από τους μαθητές της Β΄ Δημοτικού

Β Dimotikou Comics

Ηλεκτρονικά κόμικς από τους μαθητές της Β΄ Δημοτικού

Τα «δευτεράκια» μας άφησαν έκπληκτους για άλλη μια φορά! Με αφορμή την εισαγωγή τους στο πρόγραμμα «Ψηφιακοί πολίτες από κούνια - Digital Citizenship», αφού μίλησαν για τους τρόπους με τους οποίους επικοινωνούν οι άνθρωποι από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα, επιστράτευσαν το ταλέντο και τη δημιουργική τους φαντασία και δημιούργησαν το δικό τους ηλεκτρονικό κόμικ με τίτλο «Μια φορά κι έναν καιρό... η επικοινωνία με τον κόσμο»!

Έγιναν μικροί συγγραφείς και σκιτσογράφοι και τα έργα τους είναι φανταστικά! Τα συγκεκριμένα ηλεκτρονικά κόμικς αποδεικνύουν πως ακόμη κι όταν τα παιδιά δεν βρίσκονται στη φυσική τους τάξη, μπορούν να μας χαρίσουν όμορφες δημιουργίες χάρη στην αξιέπαινη συνεργασία τους.

Δείτε τα ηλεκτρονικά κόμικς του δημιούργησαν οι μαθητές των 6 τάξεων της Β' Δημοτικού: Β1, Β2, Β3, Β4, Β5, Β6